Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A powerbank miért hagyta abba...

A powerbank miért hagyta abba a telefontöltést 75%-nál?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy napelemes alcor töltőt, maxra feltöltöttem, de amikor a mobilt kezdtem vele tölteni (30%ról probléma nélkül felvitte 75ig), akkor amint a telefon elérte a 75öt, onnantól ki-be kell dugdosnom kb felpercenkent az usb-s végét a kábelnek, hogy töltsön. Ez fakadhat beépített biztonsági funkcióból vagy nem normális?

2019. aug. 19. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

A töltés vége felé csökken a töltőáram, de 75 %-nál annyira még nem, hogy amiatt a power bank kikapcsolgasson.

Az esetleg előfordulhat, hogy impulzusokban, illetve szakaszosan veszi fel az áramot, emiatt áll le.

Próbálj valami LED-lámpát is rádugni, műterhelésnek.

2019. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

AZért, mert a powerbank valószínűleg a felét sem tudja annak, ami rá van írva, és 45% beletöltésétől lemerült.

Ha a telefon 4000 mAh kapacitású, és a powerbankra mondjuk 5000 van ráírva, de a felét tudja, akkor ez az oka.

Bele kell mág számolni a kétszeri átalakítás veszteségét is. Akkuból 5V a powerbankban, 5V-ból akkufesz a telefonban, így az össz. hatásgok kb. 80-85% lehet.

Egy 4000 mAh akkukapoacitású telefont egy fullra töltött 5000 mAh-s bank tud egyszer teljesen feltölteni.

2019. aug. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző folytatása:

Amikor lekapcsol, megszűnik a terhelés, az akku kezd magához térni. Kicsit összeszedi magát, bedugod, kisajtol magából még pár mAh-t, aztán letilt a powerbank védelme.

Próbáld ki, hogy amikor leáll a töltés, töltsd 10 percig a powerbankot, utána 6-7 percig megint tölteni fog.


Vacak hulladák kamu-kapacitásos akkuk vannak benne. Beleraknál rendes Panasonic (Sanyo) cellákat az eredeti helyére, és döbbenten néznél, hogy mennyit tudna.

2019. aug. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A powerbank 8000t bír, látom, hogy teljesen fel van töltve, mert a LED a 75-99%os feltöltöttségi jelzésnél világít.
2019. aug. 19. 11:54
 5/6 anonim ***** válasza:

8000 van ráírva.

Amikor lekapcsol a telefontöltés, akkor is 75%-on világít?

2019. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy kisebb a kapacitás. Másodszor is megpróbáltam, most 97ig ment a tőltés 39%ról, aztán ki-bedugva 100ig felvitte. Töltés után továbbra is ugyanott világít, mintha teljesen fel lenne töltve.
2019. aug. 19. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!