Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen LiPo balance töltőt...

Milyen LiPo balance töltőt tudnátok ajánlani, ami megbízható is?

Figyelt kérdés

Max. 16-20 ezer forintra gondoltam... Airsoft akkukat szeretném vele tölteni... Most vettem egy 10 000 ft.-os

Electric River Balancer töltőt.. Lehet vele mindenféle akkut tölteni, de az akku típusán kívülsemmit sem lehet rajta állítani. Tölteni a balanc csatin lehet (ahogy elnéztem a drágábbakba a deans/tamiya csatit is be kell dugni...


Ja... és a legfontosabb, hogy kuka az egész... Egy 1800 mAh-s, 20-30C, 7,4V-os (4,8 V-ra merült) LiPo akkut akartam vele feltölteni... Kb. 2 óra mulva ránéztem és 5,07 V-ra sikerült neki feltölteni az akkut. Ránézek újabb 2 óra múlva, ekkor már csak 4,8 V-ot mutatott a multiméterem. Direkt nem a 3-4 ezres töltők közül választottam, mert azzal már volt gond, de úgy tűnik, hogy egy újabb szemétdarabott sikerült vennem, csak ezúttal 2,5x többe került...


Tudnátok valami (működő) töltőt ajánlani 15-20 ezer forint között? Csak 2 cellás, 7,4V-os LiPo akkukat töltenék... Ezt tudja megbízhatóan!!!


2019. aug. 24. 01:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Az imaxok jók. Ha nem hamis akkor :)
2019. aug. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"(4,8 V-ra merült) LiPo akkut akartam vele feltölteni..."

Ami ugyebár eleve probléma, miután ezen akkukból cellánként 2,5 V alatt elfogy az energia, nem is szabad ennél lejjebb meríteni. Nem véletlen, hogy a védett akkuk is pont 2,5 V-nál kapcsolnak ki általában.

Tehát esetedben 5 V lenne a minimum. De az is elképzelhető, hogy egyik cella zárlatos, így eleve borul a képlet.

Tehát egy szar akku miatt nem kellene a töltőt hibáztatni, aminek a nevét is talán rosszul adtad meg, mert még a Google is csak röhög rajtam, hogy mit keresek, ilyen néven.

2019. aug. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosabban nem teljes zárlatra gondoltam, hanem részleges átvezetésre.
2019. aug. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az akku feszültsége változik a hőmérséklet függvényében, de álltalában 5,15 V-ot tudok rajta mérni, amit elvileg egy működő cellával nem tudna produkálni...


..és igen, tényleg rosszul adtam meg a töltő nevét, de a 6,4 V-os akkukat sem tölti, szóval nem működik.

(Hacsak nem egyszerre romlott el az összes 7,4 V-os akku-m.


A töltő pontos típusa: Electro River - Flux Charger


.és Imax töltőt hol tudok vásárolni? (Ami biztosan nem hamisított) Gondolkodtam már Imax töltő vásárlásán,de még én is tudom, hogy abból rengeteg a hamisítvány.


Kinéztem egy EV-Peak C1-XR töltőt... Ezzel a márkával kapcsolatban esetleg valami tapasztalat?

2019. aug. 24. 11:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebayon vegyél . Ha fake feltűnik a kaparós matrican vagy hianyan ekkor dispute és az eBay visszaadja a pénzed. Ez a legjobb
2019. aug. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!