Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Díszítő LED csíkot a számítógé...

Díszítő LED csíkot a számítógépes USB helyett működtethetek bedugott telefontöltőről?

Figyelt kérdés
Ha tudnátok segíteni, azt megköszönném, nem nagyon értek ezekhez :) 2 led csíkot dugnék egy usb elosztóba, amit egy telefonos töltő látna el árammal. A 2 led csíkra ez van írva: (első) 5-24V Peak output current 3x4A (második) 5-24V max output 12A. A telefonos töltő outputja 5.1V és 0.7A. Tekintve hogy egy USB 5V és 0.5A, ezzel biztonságban lehetne használni őket? (Kényelmesebb lenne számomra)
2019. szept. 2. 19:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

5-24 V a LED dimmer működési feszültségtartománya, valamit elnéztél.

LED-szalagok vannak 5, 12, 24 V-ra például.

A szalag feliratait figyeld!

2019. szept. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mellesleg a szalagon is csak a feszültséget szokták megadni, áramfelvétel függ a LED-ek számától, ellenállások értékétől.
2019. szept. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A vezérlő hiába tud 5 és 24V közötti tartományt, a led szalag feszültsége számít. Ami többnyire 12V-os, így 5V-ről nem fog semmit sem csinálni. De nem tudom, amikor vetted, mit mondtak, hány volt kell hozzá? Van csomagolása? Mi van ráírva? Vagy netes vásárlás esetleg? Van link róla?
2019. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ó, értem. Itt vannak a linkek, aliról vannak :)

[link] - (1méteres)


[link] - (50 cm)

2019. szept. 2. 21:02
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha így vetted szettben, akkor működni fog 5V-ról, azaz használhatod USB tápról is (szándékosan nem írtam hogy töltő, mert nem töltő, csak mindenki így hívja.

Szóval egy ilyen bármelyikkel:

[link]

A 3x4A csak a maximális terhelhetőséget jelöli.

2019. szept. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ahogy írják is:

"2meters or above length LED Strip Option required DC5V 2A power supply"

# 5 Vagy mondható dugasztápnak is.

2019. szept. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :) Szóval az amper az mindegy? 5V2A-t ír, de ha én 5V 0.7A-val "töltöm" akkor nem lesz baja?
2019. szept. 3. 12:05
 8/14 anonim ***** válasza:

"5V2A-t ír, de ha én 5V 0.7A-val "töltöm" akkor nem lesz baja?"


Hány méteres?

2019. szept. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

# 7

Nem egészen.

Figyelmeztetnek, ha 2 méternél hosszabb, akkor legalább 2 A terhelhetőségű adapter szükséges, különben túlterheled (az adaptert).

Noha mindegyikben van túláramvédelem, de azt nem jó kihasználni, csúcsra járatni, mert nagyon felfő, illetve az 5 V is lejjebb esik, kevésbé fog világítani.

Tartaléknak kell lennie.

2019. szept. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
hát nincs egybekötve, 1-1 kábellel van belekötve egy usb hub-ba, amit ez táplálna. Egyébként 1méteres és 50 centis.
2019. szept. 3. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!