Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektoromos "öngyújtónak" van...

Elektoromos "öngyújtónak" van egy idegesítő sípolása. A haverom azt mondta hogy ő nem hallja, de én majdnem falra másztam a hangjától. Nekem van ilyen hallásom, vagy a haverom süket? :-D

Figyelt kérdés

#sípolás #hallás #elektromos #Elektromos gyújtó
2019. szept. 8. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Kapcsolóüzemű inverter van már ezekben is, ami az akku DC-ből AC nagyfeszt csinál.

Néhányszor 10 kHz a szokásos frekvencia, amit ember nem hall, de lehetnek rezonanciák, alharmonikusok, ami sípolás formájában hallhatóvá válik, más készülékeknél is.

Vagy az is lehet, hogy 10-20 kHz között megy alapból.

Klasszikus példa az egyszerű (50 Hz képeltérítésű) képcsöves TV-k soreltérítése (16 kHz), ami sokak számára jól hallható volt.

2019. szept. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallom, a képcsöves tw-knél is.
2019. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 egyszóval alapból nem hallható?
2019. szept. 13. 18:30
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokan halljuk, nem vagy különleges.
2019. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!