Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 9V-os NiMH-aksit lemerült...

9V-os NiMH-aksit lemerült állapotban ha szétszedem, lehet belőle baj?

Figyelt kérdés

Kellene maga a 9V-os aksi "doboza", pont ilyen forma, alak, és ennél jobb megoldást nem tudok h pont ilyen legyen.


Csak a kérdés, h elkezdhetem nyugodtan lefejteni róla az alumínium-borítást, vagy esetleg kigyulladhat, felrobbanhat, stb?


2019. szept. 18. 14:31
 1/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ilyen dobozokat lehet venni, szerintem szétszedni szépen nem is lehet.
2019. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kigyullad. Attól hogy lemerült, az anyagok benne vannak, kémiai reakcióba lépnek a levegővel és egymással, aminek az eredménye tűz.
2019. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem jó játék! 2000 fokon elkezd intenzíven égni, ha reakcióba lép a levegővel, ami duplája a benzin égésének hőmérsékletének.

https://www.youtube.com/results?search_query=lithium+battery..

2019. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

jaj de jó :(


de amúgy igen, mindent látok, csak pont 9V -os méretű dobozkát nem találok sehol. nekem nem olyan kell, amibe bele tudom tenni magát az aksit, mert olyat találtam többfélét, hanem ami pontosan akkora, mint maga az aksi/elem (de mm-pontosan kell).

esetleg tudsz linket, ahol láttál ilyet?

2019. szept. 18. 17:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai érzék teljes hiánya, ha valaki azt képzeli a fejébe, hogy ezekben az akkukban komoly energia van, illetve alacsony belső ellenállás, utóbbi ugyebár a megfelelő zárlati áram feltétele.

Nyugodtan szétkaphatod csúcsra töltve is.

De semmi nem gátol meg abban sem, hogy lazán egy zárlattal lemerítsd, amitől kicsit melege lesz és ennyi volt.

Nekem volt olyan is, ami önmagát nyomta szét, az egyik cella duzzadása miatt.

Műanyag tok, pont a tetején a ragasztásnál szépen elvált.

Ezután a hibás cellát kiiktattam belőle, multimétert továbbra is úgy ellátta, mintha mi sem történt volna.

Eredeti állapot névlegesen: 6 x 1,2 = 7,2 V

2019. szept. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó, kigyulladhat de korántsem lesz olyan drámai mint a linkelt lítiumos akkumulátorok esetében. Egyébként 7 kis cella van benne sorbakötve, amit ha ügyes vagy, meg sem sértesz, tehát kis esély van tűzre.


De egyébként ez minimálisan nagyobb


[link]


Ez meg kisebb is


[link]

2019. szept. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 válaszomban véletlenül összekevertem, tehát eredetileg volt benne 7 cella, utána maradt 6 db és úgyis használható volt.
2019. szept. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Pont arra gondoltam, mint a #6-os válaszoló.
2019. szept. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

na most akkor ott vagyok, h nemtom mit lehet :)


ez nem Líthium, attól én is félek, ijesztgettek már eleget vele, de a sima NiMH is képes ilyesmikre h kigyullad nullára merítve (ill. most rámértem, már eleve vacak, 1,36 V-ot mutat)?

2019. szept. 19. 07:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Li-ion sem gyullad ki lemerítve, ez ostobaság.

Energia nélkül nincs robbanás, gyulladás.

De már látom, hogy te az életben nem mered azt az akkut egy csavarhúzóval rövidre zárni.

Igaz, hogy már fing sincs benne, de aki fosik, az fosik.

Nevetségesek vagytok.

2019. szept. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!