Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem talál egy magyar...

Miért nem talál egy magyar állomást sem a rádió?

Figyelt kérdés

Van egy régi rádiónk. Bekapcsoltam, kerestem az állomásokat, de nem talált egy magyart sem. 4-5 román és egy szlovák állomást fog, pedig nem a határ közelében élek. Eddig is használtuk a rádiót, mindig fogta a magyarokat, és 2 románt, igaz, kicsit recsegve. Mi történhetett vele?

Van egy újabb rádiónk, azt is bekapcsoltam, az érzékelte a magyar állomásokat.



2019. szept. 21. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy milyen hullámsávokat képes "fogni" a rádiód.

Hosszú, közép, rövid, URH (FM1), URH(FM2) sávok közül már csak az FM2-n fogsz magyar adókat találni.

Ha régi a készüléked, akkor azon még nemigen volt ilyen sáv.

2019. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A múltban mikor volt, amikor "az a rádió is érzékelte a magyar adásokat"?

Ahogy előző írja, az a helyzet, valamint középhullámon Kossuth megtalálható volt még 2 hónapja, ha azóta nem kapcsolták le, de már 24 órás sugárzás - ha jól tudom - ott sincs.

Talán még Katolikus rádió van középhullámon.

A 87,5 - 108 MHz URH sávban találhatsz magyar adókat, ha a készüléked képes ezt fogni, ha csak a régi, - ha jól emlékszem - 64 - 74 MHz OIRT sávot, akkor ott már üres minden, maximum ha adó közelében vagy, Petőfi rádió bejöhet rajta rosszul (tükörfrekvencia miatt)

2019. szept. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szirty ***** válasza:
73%

Ahogy az előttem szóló írta: mivel régi, valószínűleg csak a "keleti" 66-73 MHz frekvencián képes venni (OIRT).

Azt ma már nem használják, helyette a 87,5-108 MHz sávot használják (CCIR).

2019. szept. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg ilyen hülyeséget ritkán hallani, 4-5 román és egy szlovák adót OIRT-sávon hallani, pedig nem a határ közelében sem.
2019. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#1 FM1-et és FM2-t is képes venni, az FM2-n levő adókat fogta. Nem tudom, milyen régi lehet, lent linkelek egy képet.

#2 Július végén, vagy augusztus elején lehetett, amikor még fogta a magyar adókat, nem emlékszem pontosan.

#4 FM2-n eddig is volt 2 román adó a magyarok mellett, közel élek Romániához, megyeszékhelyen. A szlovákot meg valószínűleg azért fogja, mert Magyarország legnagyobb szlovák közössége itt él, de nem tudok róla, hogy saját adójuk lenne.

Radio [link]

2019. szept. 21. 14:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem Bp közelében párszáz méteres magas hegy tetején nem jöttek be idegen, külföldi adók OIRT sávon.

Nem tudom akkor, hogy mi történhetett a rádióval, hogy nemrég még fogott magyar adókat, most pedig nem. Esetleg valami közelben működő adó kisebb teljesítménnyel kezdett sugározni, amit másik rádió még érzékel de az a rádió amit próbálsz, már nem.

2019. szept. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Valamikor tucatjával javítottam szervizben olyanokat is.

Hiába nullázod le a válaszom (leszarom), ami arra vonatkozott, hogy aki ismeri a URH terjedési sajátosságait, az felröhög ilyeneken: romániai és szlovákiai FM-műsor vétele egy helyen, egyszerre.

Ezért szerintem nevetséges, amit a #3 írt.

Mert megint nem bír szöveget értelmezni.

De neked is gratulálok értelmiségi, hogy az elején nem bírtál konkrét sávot említeni. Hadd dolgozzanak feleslegesen a válaszolók, találgassanak helyetted mások!

2019. szept. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Nyilván azért tettem fel a kérdést, mert nem értek ilyenekhez. Nem tudtam, hogy köze lehet a sávokhoz, mert eddig is FM2-n volt. És nem azt írtam, hogy romániai és szlovákiai adókat fog, hanem román és szlovák, azaz ilyen nyelvű adókat találtam. De azért köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2019. szept. 21. 15:11
 9/10 Szirty ***** válasza:

"Ezért szerintem nevetséges, amit a #3 írt."


A kérdésben az a megjegyzés áll, hogy "de nem talált egy magyart sem" erre kell a válaszomat vonatkoztatni, mert erre írtam. (nem minden kákán van csomó)

2019. szept. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#5 alapján: ez antenna probléma lesz. Milyen antenna bemenet van a hátulján?
2019. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!