Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A magyar rendőrség melyik...

A magyar rendőrség melyik frekvenciát használja?

Figyelt kérdés
Van egy motorola rádióm (walkie talkie) és lehetséges e az hogy belehallgatok az adásba? Csak az a kérdés hogy melyik frekvenciát,Mhz-t használják?

2016. jan. 21. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Két okból se tudsz belehallgatni:

1.) Titkosított a forgalmazás.

2.) Amikor még nem volt titkosítva, akkor se volt civil forgalomban olyan walkie-talkie ami képes volt fogni a frekvenciájukat. Ami igen, azt átalakították.

2016. jan. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
77%

A magyar rendőrök a 380-400 Mhz tartományban használják a TETRA rendszert, ami a gsm-re hasonlít, a telekom üzemelteti. Itthon nem tudod lehallgatni, mert be van kapcsolva a titkosítás, de ez nem minden országban van így.

Itt találsz bővebb infót a TETRA-ról: rtl-sdr.com

2017. júl. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ha rendőr vagyok és azt mondom, hogy elhagytam a cb rádióm, kapok újat stb kifizetem, akkor a régi ottmarad nekem és senki sem tud róla én pedig használom?
2022. dec. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek már nem buta UHF-sávos FM adó-vevők, mint egy-két évtizede. Ha bekapcsolod, tudni fogják. És biztos hogy két kattintással letiltják, de úgy hogy még a betárolt frekvenciákat is elfelejti.

Ezt a tiltást még a régi buta Motorola rádiók is tudták. Sel5 hívási rendszert használtunk a cégeknél, akiknek a rádióit üzemeltettük, és minden rádiónak be volt programozva egy olyan hívókódja, amire a készülék lebutult. Elkezdett sípolni a hangszóró, a beírt frekvenciákat, Sel5 hívószámokat, átjátszó nyitó CTCSS frekvenciákat elfelejtette, tehát csak szakember tudta újra üzembe helyezni. Akinek szakemberként meg ilyen került a kezébe, tudta, hogy "meleg" a készülék. Pár rádiót elhagytak, többnyire megtalálták, aki megtalálta, beleszólt, utána megkértem, hogy vegye le az akkut, és nézze meg a gyári számot, amit utána a leltárból én is bemondtam neki. Ettől kezdve volt, aki visszahozta, kapott valamit, örült.

Amelyik megtaláló nem volt együttműködő, annak meg lett egy szép fekete műanyag féltéglája.

2022. dec. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Csáó3 válasza:
Ha azt mondod hogy elhagytad és rendőr vagy, nem fogják csak úgy kiadni. Rögtön kérnek egy rendőrségi igazolványt
2023. jún. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
pedig... lett volna egy batmanünk srácok... de nem tudja lehallgatni a rendőröket :/ :D
2023. aug. 23. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Vagy Pókember XDD
febr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!