Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van olyan "ceruzaelem" (AA)...

Van olyan "ceruzaelem" (AA) akkumulátor márka, aminek a feszültsége kicsit magasabb?

Figyelt kérdés
Van egy fényképezőm, ami a full feltöltött aksival sem akar menni (1,26V feszültséggel).
2019. szept. 22. 12:15
1 2
 1/17 ThodEE GoD ***** válasza:
38%

Ott a töltő rossz, eneloop és a lidl-s akkukat is olyan 1.43-45V ra tölti a töltőm, a lemerült az olyan 1.25V

Technoline BC-1000 -el töltöm.

2019. szept. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Lidlis töltőm van.
2019. szept. 22. 12:46
 3/17 anonim ***** válasza:
55%

Van egyébként a Ni-Zn, de hozzávaló töltő is kell, továbbá én előbb máshol keresném a hibát.

Eleve, ha terheletlenül méred, az nem ugyanaz, mint amikor ráterhel a gép.

Ha pedig ócska az akku, megnőtt a belső ellenállás, nem fogja tartani az általad mért / hitt feszültséget, be sem kapcsol a gép.

A fényképezőgépeket pedig úgy tervezik általában, hogy akkuról is működjön.

Tehát előbb kellene egy pár normális akku.

2019. szept. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Előbb azért nem tértem ki a töltő hibájára, miután azoknak ilyen hibája nem nagyon szokott lenni: vagy jó vagy nem jó.

Akku viszont lehet ócska, arról nem írtál semmit.

2019. szept. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
na jó lehet, hogy fél éves akkuk, és töltés után álltak egy hetet, de majd akkor tesztelem és lehet hogy veszek újat...
2019. szept. 22. 15:46
 6/17 Ypszilon1980 ***** válasza:

Lehet az is, hogy gyorstöltővel töltöd, de ha az akksi nem bírja, akkor nem is tölti fel teljesen.

Van egyébként 1,6V-os,ez nem tudom mire jó és, hogy jobb-e, de drága és töltő is saját kell legyen.

2019. szept. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Van egy fényképezőm ..."

Milyen?

Nem mind megy akkuról. Nekem is van olyan.

2019. szept. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

# 3 válaszomban nem véletlenül szerepel ez a szó: "általában".

Csak nem akartam tovább nyújtani.

Persze, aki nem tud szöveget értelmezni, inkább leminősít.

Talán nem tudja, hogy leszarom a fáradozását.

2019. szept. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Ypszilon1980 ***** válasza:

Itt van 1,6V-os és 3,6V-os


[link]


[link]

2019. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kis, kompakt kodak fényképező.


Már régen is olvastam, hogy a kodak (vagy a canonnal keverem?) nem szereti az akkut, csak az elemet (1,5volt).


Egyébként megnéztem a NIMH aksikat és mindre 1,2v van írva.


A Fuji fényképezőim 1 volt körüli feszültséggel is simán elmennek, ha (kompakt és bridge is van) le tudják adni a szükséges áramot.

2019. szept. 23. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!