Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van olyan "ceruzaelem" (AA)...

Van olyan "ceruzaelem" (AA) akkumulátor márka, aminek a feszültsége kicsit magasabb?

Figyelt kérdés
Van egy fényképezőm, ami a full feltöltött aksival sem akar menni (1,26V feszültséggel).
2019. szept. 22. 12:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"megnéztem a NIMH aksikat és mindre 1,2v van írva."

Még szép, miután a kémiából következően ennyi a névleges feszültsége.

Mint a Ni-Cd celláknak is.

Ni-Zn akku létezik, bár előzőleg nem részleteztem, hogy fényképezőgépekbe nem nagyon vált be, pontosabban kockázatos, mert ilyen nagyobb terheléstől néha eldurran állítólag.

Lehet rendelni Kínából Li-ion AA-akkut is, amiben elektronika csökkenti a feszültséget 1,5 V-ra és még USB-csatlakozó is van rajta a töltéshez.

De azt nem tudom, mennyire bírja a terhelést.

2019. szept. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"Még szép, miután a kémiából következően ennyi a névleges feszültsége.


Mint a Ni-Cd celláknak is."


Oké, ezt értem, már csak arra vagyok kíváncsi, hogy az első válaszolónak miért 1,4v?

2019. szept. 23. 11:04
 13/17 anonim ***** válasza:

1,2 V a névleges feszültség. Nominális, átlagos stb.

Meg az is valószínű, hogy a #1 hülyeséget beszél. Hasonló töltőm nekem is van (TechnoLine BC700, vagyis IPC-1L, miután több néven is fut ugyanaz), de nem azt kell nézni, hogy mit mutat töltés közben, mert ahhoz hozzáadódik a belső ellenálláson eső feszültség is (ami terheléskor levonódik).

Viszont a töltőből kivéve, pihentetés után 1,32 V vagy ilyesmi értékre szokott beállni, ha multiméterrel nézzük.

Terhelés hatására az is csökken.

Ezekből a cellákból 0,9 V körül fogy el az energia, azaz innen kezdve már nem terhelhető. Terhelés nélkül még sokáig megáll ezen a szinten (ha nem hibás), de ereje (árama) már nincs.

Mindent összevetve és kerekítve 1,2 V-ban határozták meg a névleges feszültséget, ami normál terhelés közben egy jellemző értéknek mondható:

[link]

2019. szept. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

# 13

valószínű, hogy az első hülyeséget beszél, csak nem akartam rögtön leminősíteni

(töltés közbeni fesz. nekem is 1,43 v fölött van)



és nem csak nekem van bajom a fényképezők akkus használatával

[link]

2019. szept. 23. 16:38
 15/17 A kérdező kommentje:

a töltőben mérve feltöltve 1,46v

frissen kivéve, még langyosan 1,43v

2019. szept. 23. 20:55
 16/17 ThodEE GoD ***** válasza:
Akkor meg van a válasz az 1.4es válaszomra, nem is értem a le pontozást :)
2019. szept. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az IEC-szabvány szerinti kapacitásmérés is előír valamennyi pihentetési időt, töltés után.

Pontosan nem emlékszem, de nem melegen kell mérni.

A szabványos mérés célja az egyes akkuk egymással való összehasonlíthatósága lenne egyébként.

Részletkérdés, de magam részéről nem százalékoltam senkit a témában.

2019. szept. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!