Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Serceg az összes konnektor a...

Serceg az összes konnektor a lakásban, mit tegyünk, mi a hiba?

Figyelt kérdés
Előtörténet hogy 1 hónapja kb ha be volt kapcsolva 2-nél több dolog itthon akkor büdös bakelitszagot árasztott magából az egyik konnektor. Ezt villanyszerelő kikötötte, utána minden jó volt. Pár napja viszont bedugtam a laptop töltőmet az egyik hosszabbítóba és elkezdett sercegni a hosszabbító, a konnektor a hosszabbítóban és az asztali számítógépem monitora is. Majd ezután már az asztali számítógépem be sem akart indulni, processzorhibát sípol és össze-vissza másodpercenként ki-be kapcsol, szerintem teljesen tönkrement. Ma este pedig tölteni akartam a telefonomat és a lakás másik végében elkezdett szikrázni a konnektor és pattogó hangot kiadni. Minden áramot lenyomtunk a házban viszont nem tudjuk mit mondjunk a szakembernek, hogy mi a hiba. És 9%-on vana telefonom és jó lenne töltenem mert holnapra kéne puskázni egy nehéz egyetemi zh-ra de bedugtam egy másik konnektorba amibe eddig soha semmit nem dugtam és az is hangosan serceg, félek hogy felrobban vagy valami. Most mit tegyek?

2019. okt. 1. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Majdnem arra gondolnék, hogy a bejövő elágazásnál (automatáknál) van kontakthiba, ami több aljzatra is kihat, de ennek ellentmond, hogy konkrétan a konnektor szikrázik, ami lokális hibára utal.

Méghozzá több lokális hibára, ami viszont szar munkára utal vagy nagyon elavult hálózatra.

Nincs ezen mit agyalni, elmondod a szerelőnek, hogy mi van és kész.

2019. okt. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elég olcsó volt a lakás, augusztus közepén költötzünk ide és fel lett újítva de a konnektorokon látszik, hogy nagyon régiek. Igazi szerelőt sajnos nem engedhetünk meg magunknak hónap végén (még nincs anyának fizuja), ezért holnap nagyapám jön meglesni aki anno szerelőként is dolgozott. Remélem tud valamit csinálni ezekkel az információkkal.
2019. okt. 1. 23:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2019. okt. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!