Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki találkozott már ilyennel?

Valaki találkozott már ilyennel?

Figyelt kérdés

Reggel nem indult a gép többé, mikor előtte nap még semmi baja nem volt. Áram volt, nem volt se az elosztó se a táp lekapcsolva. Kicseréltem a tápkábelt, az elosztót, belenéztem a gépbe (semmi hibára utaló jelet nem érzékeltem), de furcsa módon 100%-osan semmi sem oldotta meg a gondot. Azért mondom, hogy nem 100%-osan, mert bár sikerül elindítani a gépet (bizonyos kombinációban, de erről mindjárt), nem mindig. Miután elindul, stabilan megy, semmi gond nem látszik, leállítás-indítás, újraindítás is megy.

A kombinációkat úgy kell érteni, hogy a 2 fali csatlakozó és elosztók csatlakozóival kísérleteztem, hogy életre bírjam a gépet (mivel semminél se találtam hibát). Ami tegnap még működött az ma már nem, és ezt megtapasztalnom is sikerült.


Például miután kábeleket kihúztam, így dugtam össze: 1. konnektor > Eredeti elosztó > Monitor + Üres + Táp. Ez működött is. Széthúztam a gépet, visszatettem oldalát, összedúgtam újra, nem ment megint. Megpróbáltam az eolsztón minden kombinációt, 2. konnektorba is kipróbáltam, de egyikkel se seikerült életre bírni.


Utána kipróbáltam a 2. elosztóval is: 2. konnektor > 2. Elosztó > Monitor + Üres + Táp nem működött. Ugyanez az 1. konnektorral megint működött. Jelenleg így van összedugva, és megy, de tapasztalat alapján nem biztos, hogy ez mindig jó lesz.


Ezekkel a kombinációkkal próbálkoztam, volt ami működött aztán rá 2 percre már nem, és fordítva, úgyhogy fogalmam sincs, merre lehet a hiba.



2016. jún. 16. 11:55
 1/5 menta34 ***** válasza:
Azt kéne eldönteni, hogy táp hiba vagy villanyszerelési. Amikor nem megy, akkor se a monitoron nincs áram (világító led) se a gépen? vagy csak a gépen nincs?
2016. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A monitor led mindig ég, a gép venti ledjei pedig attól függ, hogy indul-e vagy sem. Ha nem akkor semmi fény.
2016. jún. 16. 12:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Milyen táp van a gépben?
2016. jún. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyjából kb. 1-1,5 éves 600W-os FSP Hyper.
2016. jún. 17. 00:56
 5/5 A kérdező kommentje:

UPDATE:


A fent említett kombinációval működött egész máig, mikor is elment délután az áram. Mikor visszajött és ismét be akartam kapcsolni újra nem működött. Újra szétszedtem a gépet, és a bekapcsológomb mikrokapcsolóját ellenőriztem. Próbáltam megcserélni az alaplapon a reset és a power kábeleket, sajnos sikertelenül (csak 1 pillanatra felvillanó alaplap LED-et sikerült kicsikarni a dologból). Majd kézzel indítani a gépet, megkerülve a mikrokapcsolót. Sajnos így sem sikerült mindig beindítani. Újra összeraktam és addig próbálkoztam a kombinációkkal utána, míg megint egyszer csak elindult, és megy mintha mi se történt volna.

2016. jún. 21. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!