Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen távolságra érdemes...

Milyen távolságra érdemes tenni a tvt az ágyhoz képest?

Figyelt kérdés
Az ággyal szembe szeretnék tvt rakni és az a kérdésem hogy milyen távolról nem szemrontó még nézhető a tv
2019. okt. 5. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Mekkorát?
2019. okt. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mekkora kellene. Körülbelül 2 méter van az ágy és a tv ahova kerülne között
2019. okt. 5. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem az ágy a lényeg, hanem a szemed és a képernyő közötti távolság.

Szemrontás a mai TV-knél már nem "szempont", ez a képcsövesnél volt érdekes, a pásztázó letapogatás miatt.

LCD-t, de még plazmát is lehet nézni bármilyen közelről, ahogy tetszik az embernek, illetve amíg még nem válik zavaróvá a képminőség, vagyis a felbontási hibák, pixelek látványa.

Igaz, én próbáltam már az 55 collos plazmám 1 méterről is nézni, csak a teszt kedvéért, de azt tapasztaltam, amire fórumon is panaszkodtak mások: zavaróvá válik, hogy forgatni kell a fejed jobbra-balra az áttekintéshez.

Egyébként 3,5 méterről nézem, noha jobban tetszene 2,5 méterről, de ez már a lakberendezésből adódik, hogy 3,5 méterre jön ki, úgyhogy ez van.

2019. okt. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2019. okt. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor a 2 méteres távolsághoz mi ajánlott? A cikkben nem értem hogy mik azok. Nem értek a tvkhez : D
2019. okt. 5. 19:08
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

# 5

Magyar szöveg értésével hogyan állsz?

Képes vagy értelmesen megfogalmazni, hogy 2 méter nálad mit jelent?

Mondtam már, baromira nem mindegy, hogy az ágy (melyik) széléről beszélsz vagy a fejpozíciódról beszélsz.

2019. okt. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5-re

Az általad mondott 2m azt jelenti, hogy fekszel egy kb. 2m hosszú ágyon és a tv az ágy lábad felőli végétől kb. 20-30 cm-re van. Gondolom, nem ezt akarod?

2019. okt. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

...vagy úgy érted, hogy az ágy oldalától legyen 2m-re a tv?

Ahhoz, hogy értelmesen leírd, nem kell a tv-khez érteni. Csupán értelmesen le kell tudnod írni...

2019. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

50-55"-el nem jársz rosszul.


De a 4K tartalmaknál mehetsz feljebb is akár a méretezéssel, és hát lassacskán szivárognak. De persze hálóba azért nem raknék olyan monstrumot 😃


Ha jól veszem ki persze... Tehát a szemedtől 3,5-4 méterre lesz a képernyő?


Technológiákról:

OLED adja a legjobb mozis élményt a tökéletes feketéjével. Prémium kategória, prémium árral... itt LG tetszik nekem legjobban.

Olcsóknál az IPS panelt kizárnám, mert szar a kontrasztja, ellenben szépen körbe lehet ülni. Neked erre az előnyre úgy sejtem nincs szükséged. Jöhet a VA panel. Háromszor nagyobb kontraszt, de csak szemből. Ágyban tökéletes 🙂 Samsung tv-k többsége ilyen, így olcsóbb kategóriában ezt a márkát javasolnám.


A szemrontás pedig röhelyes. Nem az a lényeg, egyik sem szemrontó, hanem az, hogy képes vagy-e látni az adott felbontás előnyeit az adott távolságból. Pl 50"-es méretű tv-nél a 4K tartalom 2 méter alatt jön ki teljes részletében. Lego filmek brutálélesek pl, imádtam. Bár hülyén nézett ki a nappali, hogy tökig odaültem a TV-hez a fotellal 😅


Sötétben talán az lehet a zavaró, ha túl világos a kép, így ha csak azért megy, hogy elaludj, érdemesebb átkapcsolni valami energiatakarékos üzemmódba, meleg felé eltolva a színhőmérsékletet. Szóval ez sem szemrontó dolog. Talán az lehet szemrontó, ha túl pici a tv, és hunyorogsz, hogy el tudd olvasni a feliratokat 😃 nekünk egy kis 24"-es van a hálóban a falon. Lószart nem látni rajta 😃

2019. okt. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!