Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mekkora távolságra érdemes...

Mekkora távolságra érdemes kerékpárral munkába járni?

Figyelt kérdés
Hogy küszöbölitek ki az időjárás viszontagságait? Szakadó eső, hideg, szélvihar. Ilyesmire gondolok? Nagyobb távolságra érdemes valami komoly bicót venni vagy elég pl. egy cruiser?

2015. jan. 23. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
én 2*15 tekerek melóba egy cross bringával, téli biciklis ruha, esõkabát + sárvédõ.
2015. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Mielőtt be nem költöztünk a városba kerékpárral jártam melóba 8 évig négy műszakba a távolság 10 kilométer volt. Ha hiszed ha nem hamarabb otthon voltam mint a busz.


A busz mindig óra 30- kor indult. (14,30 - 22,30 stb....) plusz még kb negyedóra a távolság miatt, én pedig simán hazaértem a busz előtt. Volt olyan, hogy én már megebédeltem mire a busz az utcánkba ért.

Pedig csak egy egyszerű olcsó montival tettem meg a 10 kilométert


A országúti Meridával vagy a régebbi Peugeottal soha nem mentem mert nem mertem a cég kerékpártárolójában hagyni.

2015. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a szomorú .hiába van jo bringád ha nem lehet biztonságban ott hagyni.
2015. jan. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

""Ez a szomorú .hiába van jo bringád ha nem lehet biztonságban ott hagyni""



Ez igaz!


Viszont a Maridát vagy a peugeot országútimat nem munkába járásra vettem hanem sportolási célokra.

2015. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sas333 válasza:

Sok dologtól függ, hogy mekkora távolságra érdemes.

Ha eleve fizikai munkát végzel, akkor inkább (fizikumodhoz mérten) rövid távra tervezz, főleg ha minden nap tekeregni szeretnél.Függ szerintem az út minőségétől is bár az szinte mindenhol sz.r. Én pl. Fótról mentem be a Rákóczi hidig, viszont mivel reggel 6.ra kellett mennem és valljuk be őszintén 32km reggel 5-órakor álmosan nem tarthat sokáig...És nem is tartott. egyszer-egyszer ment de rájöttem nem érdemes tönkretenni a bicót a jó pesti(rakpartok)utakon. Nem beszélve a korlátozott számú életemről. Sisakot és lámpát tegyél magadra, a többi legyen a tatyóban. mindenre fel kell készülni, de ne legyen sok a cucc...megoldható.

2015. febr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
17.5 m
2015. febr. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kocuska válasza:

Hát én nem szoktam bicajjal munkába járni mert még gimis vagyok, de télen még ugyanúgy szoktam biciklizni. A szakadó eső esetén én esőkabátot veszek fel meg sárvédőt, hogy ne legyen vizes a seggem meg a lábam. Hideg ellen csak annyit teszek hogy melegen öltözöm és van egy ilyen "gázmaszkom" (olyan mint a gázmaszk csak nincs oldalt kettő kiálló izébizéje és egy kicsit normálisabban néz ki), ez védi a szemed és sokkal kellemesebb levegőt szívsz be(melegebb és nem fázol meg). Szélvihar, hát az ellen nem nagyon tudok semmit :/


Nekem van egy anno 100k Ft-os mountin bikeom a fujitól asszem. Nagyon jó bicaj és tettem már vele tetemesebb távolságot is.


Remélem segítettem :)

2015. febr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!