Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen programmal és hogyan...

Milyen programmal és hogyan tudnám a nagy méretű, de rossz minőségű, sötét digitális fényképet világosítani és jobb minőségűvé tenni kisebb méretben? (lent)

Figyelt kérdés
Egy egyszeri spontán képről van szó, ami megismételhetetlen, viszont nagyon rosszul volt beállítva a fényképezőgép, a kép maga óriási méretű, de rémes felbontású és még sötét is a kép. Szeretnék egy kisebb, de látható képet "varázsolni" belőle. Milyen programmal és hogyan tudnám világosítani, élesíteni valamennyire a képet? Elég fontos lenne, köszönöm előre is!
2010. júl. 16. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Varázsolni csak Harry Potter tud. Varázslóprogram szintén csak a filmeken létezik. A profi fotósok éppen azért profik, mert az egyszeri, megismételhetetlen dolgokat is jól fényképezik meg. Nekünk egyszerű embereknek marad a bosszankodás egy rosszul sikerült fotó miatt.
2010. júl. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Világosítani lehet...de ha olyan sötét, hogy részletek elvesztek róla, akkor világosítással sem lehet javítani rajta. Nem tudom mennyire gázos, de egy Photoshop-al meg lehet próbálni.
2010. júl. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ehhez értő emberek válaszát szeretném kérni.:)

Olvastam több programról is, de nem tudom ebben az esetben melyik lenne jó, amúgy az igazi fényképészek is használnak programokat utómunkához..

2010. júl. 16. 08:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze, használnak. Csak a jó képhez jó alapkép kell. A tied pedig ahogy leírtad, nem épp jó alap. :)
2010. júl. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jajh.. Nyilván nem az én képemet hasonlítottam össze egy profi képpel, hanem az első íróra reagáltam.

Legyen kedves valaki érdemben is válaszolni.. Milyen programmal lehet világosítani és élesíteni egy képen, hogy a lehető legkevésbé torzuljon? (Az alap képszerjesztő progikat kipróbáltam, közepes eredményt adott, valami speciálisabb program kellene a jobb eredményért.)

2010. júl. 16. 09:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Az utómunka egy jó kép további javítása. Amit te szeretnél az meg a ...-ból várat építeni egy tipikus példája. Nem azonos kategória.
2010. júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem fog menni. Amit eddig elértél, az a közepes lesz a maximum. A jelentős javuláshoz a programnak plusz információt kéne bevinnie a képbe, de az ugye nincsen. Meg kell elégedned sajnos azzal amilyen lett az eddigi programok használata után. Próbálkozhatsz a Photoshop-al, és pár erre való pluginnel, de saját tapasztalat, hogy még tovább rontanak a végeredményen. Ahogy előttem is mondták: xarból nem lehet várat építeni.
2010. júl. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tedd fel képfeltöltésre és linkeld be, megnézem, mennyit lehet segíteni rajta. Ha nem akarod kitenni, írj egy privát üzenetet és cserélünk mailcímet.
2010. júl. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Írtam.
2010. júl. 17. 20:43
 10/10 anonim válasza:
Nem értek hozzá, de nekem sikerült. A Photosopon egyszerűen a KEGYENLÍTÉS gombot megnyomtam és a kép tökéletes lett. (Utána is lehet rakta módosítani)
2021. máj. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!