Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A Windows régisége befolyásolj...

A Windows régisége befolyásolja az akkumulátor időtartamát?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve vettem egy Lenovo laptopot. Windows 10 lett rá telepítve akkor, azóta nem volt cserélve. Az elején a laptop bírta kb 2,5-3 órát normál használat mellett levéve a töltőről de egyszer csak ez az idő leromlott kb 1-1,5 órára. A kérdésem az lenne, hogy egy új windows esetleg segítene-e ezen a problémán.
2019. okt. 7. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:
36%
nem igazán. minimális mértékben javítana rajta. Inkább az akku gyengébb celláinak cseréje (vagy 2 évesen már az összeset érdemes lenne cserélni) oldaná meg a problémát. Ha van minimális szerelési tapasztalatod akkor magad is megcsinálhatod. Nem egy nagy dolog. Általában 18650 es cellák vannak benne és sokszor akár egy cella (1-2 eFt os tétel) cseréje is megoldhatja a problémát. Ha van egy multimétered meg egy forrasztópákád akkor már meg tudod oldani a dolgot.
2019. okt. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1 Szerinted mekkora az esélye, hogy egy itteni kérdező érti, hogy miről beszélsz, illetve képes, vagy akar ilyenbe belemenni?

Szerintem felesleges ilyen "mélységekbe" menni, amíg valaki nem kezd érdeklődni ilyen irányba.

Ráadásul nem is mindig annyira egyszerű, vannak a dolognak szakmai trükkjei, a forrasztás technikája, vigyázni a hőmérséklettel, meg amikor cellacsere után letilt a védelem, az újraindítás módja, a leágazások le- és felforrasztási sorrendje, a tárolt töltési ciklusszám jelentősége és következményei stb. még nem is írtam le mindent.

Nem is fogok, mert minek.

2019. okt. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!