Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nem hőszabályzós forrasztópáká...

Nem hőszabályzós forrasztópákáknál van javasolt minimum vagy maximum működési idő?

Figyelt kérdés

Elsősorban a minimum érdekel, bár a maximum is. Auchanban vettem egy 60 wattosat. Az érdekelne hogy ha csak pár perces munkához kell akkor kihúzhatom egyből ha már nem kell, vagy jobb ha hagyom még valameddig üzemelni?


Igazság szerint azért érdekel a dolog mert vettem egyet szintén az auchanban egy ugyan ilyet amit most, vitte kb fél évig. Akkor azt visszavittem, kaptam helyette másikat. Azt mikor hazahoztam kipróbáltam hogy működik-e? felmelegedett, majd pár perc múlva kihúztam és eltettem, majd amikor legközelebb elővettem már nem működött.


Vajon én nyírtam ki őket? Amit ma vettem még nem használtam.



2019. okt. 18. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Attól nem kellett volna tönkremennie, bár őszintén szólva nem vagyok elégedett a kérdéseddel, hiszen egy igazi pákaforgató szakember ilyenkor a diagnózist írja le:

"kimértem műszerrel, megszakadt ez és ez stb."

Mi az, hogy szakember, én már iskolás koromban is képes lettem volna megvizsgálni egy egyszerű forrasztópákát, hogy konkrétan mi baja lett.

Egyébként pedig a nem hőfokszabályzós pákákkal pont az a probléma, hogy használaton kívül könnyen túlmelegszik, égeti a hegyet, mert nincs hőelvezetés, ezért célszerű mihamarabb kikapcsolni.

Még a hőfokszabályzós típusok között is van olyan komolyabb fajta, ami például mozgásérzékelős. Ha nem mozgatják, lejjebb szabályoz kímélő / készenléti hőfokra, így kíméli a hegyet, illetve fűtőbetétet.

2019. okt. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Minimum javaslat nincs, valójában a maximumát sem lehet meghatározni. Nem tudom mihez kell neked 60W-os páka, nekem 40 simán elég és naponta forrasztok vele, persze van nekem hőfokszabályzós is. Nálam egyhuzamban sosem megy ez fél-1 óránál tovább. Általában a fűtőszál megy tönkre, de sok esetben túlmelegszik és megolvad a műanyag burkolat is. Nálam egy nem hőfokszabályzós páka kb. 3 hónapot bír ki, többre ne nagyon számolj, ha sokat használod.

Ha pár percig használtad és utána tönkrement, akkor rossz volt, kuka.

Ezeket a pákákat mindig hagyni kell maguktól lehűlni fokozatosan, nekem kapcsolós konnektorban van és maga az elosztó is kapcsolós, ha azt bekapcsolom, akkor ég az asztali lámpa is, ergo, ha a lámpa nem világít, akkor biztos nincs áram alatt semmi.

Pár perc után miért ne lehetne kihúzni a pákát?

2019. okt. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Vezetékeket javítok itthon ami kell, usb, hangszóró kábelek meg ilyenek. Pl ledizzósort készítettem stb.


Volt 30 wattosom is csak az volt hogy nem volt elég, pl mikor egy alaplapról akartam kiforrasztani dolgokat, pl usb és jack portot, nem melegítette fel eléggé, a 60 wattossal meg semmi gond nélkül kitudtam venni.

2019. okt. 19. 06:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem gond, ha bekapcsolva marad. Én a műhelyben hagytam már véletlenül egész éjszakára bekapcsolva pákát. Nyilván a hegy az tönkrement, de másik heggyel sokáig használtam utána. Az egy Obis 60w-os volt.
2019. okt. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Vajon én nyírtam ki őket?"

Ja, amíg garis, nem szabad használni.

2019. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!