Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont ajánlotok, ha...

Milyen telefont ajánlotok, ha a minimum feltételek: minimum 4000 mAh akkumulátor kapacitás, NFC-képes, dual SIM, maximum 6" képernyő, és a telefon mérete sem egy féltégla tehát mondjuk maximum 155 mm hosszú?

Figyelt kérdés
Sehol sem találok olyant, ami ezeknek mind megfelel. Vagy nagyobb a kijelző vagy maga a telefon hosszabb, vagy ha a méret megfelelő, akkor az akku kisebb kapacitású, vagy nincs benne NFC.

2019. aug. 18. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Hát igen, adott specifikáció alapján nehéz telefont keresni, én is ugyanezzel a problémával szembesültem még a nyár elején. Sajnos a felhasználók többsége nem így keres, ezért senki nem csinált még jó specifikációkeresőt, vagy legalábbis nem tudok róla. Ezvan :-( Én egy A4-es papírra felskicceltem egy táblázatot, a szóba jövő (tehát legalább részben jó) modellek számomra lényeges paramétereivel, így egész könnyen ki tudtam választani a kívánságomhoz leghasonlóbbat.


Egyébként NFC-set akartam, és azok közül a legolcsóbbat (hogy ne kelljen annyira parázni, ha elrontom/elvesztem), és végül egy Nokia 5-öt vettem. Ebben 3000 mAh az akku, de mivel egy kétéves, szerényebb processzorteljesítményű darabról van szó, egyáltalán nem kevés neki ennyi. Egyebekben megfelel a kívánságaidnak. Hátránya persze, hogy kétéves, 7-es android van rajta (amit lehet 9-re frissíteni, csak a 2 GB memóriával én még nem mertem).

2019. aug. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet, Nokiákat is megnézem. Úgy néz ki, az egyik igényemet fel kellene adnom. Valószínűleg a képernyőmérettel fogok a max 6 hüvelyk fölé menni, bár nehezen adom fel ezt az igényt is. Van ugyan egykezes mód is sok telefonon, de attól még a telefon mérete sajnos nagy lenne.
2019. aug. 18. 22:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérdés hogy mennyi pénzed van rá, de amúgy 2 különböző kategóriában a Huawei Mate 10 Pro és a Motorola Moto G6 Play minden igényednek megfelelnek, és szoftveresen is elérhető rájuk az Android 9.0 Pie!
2019. aug. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: ha a Kimovil sem dob ki neked tetsző ajánlatot, akkor mi sem tudunk nagyon. Még a Xiaomi Mi 9 képátlója is nagyobb mint 6", pedig annak 3300mAh az aksija.

Úgyhogy ja: módosítani érdemes a feltételeket, ha sehogy sem találsz neked tetsző ajánlatot. Amúgy talán a Nokia-k között talán akadnak.

2019. aug. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért nem találsz mert például a nagy akkumulátorkapacítás és a kis méretű telefon már üti egymást. Ha sokáig bírja az akksi az bizony méretes és ezt egy pici telefonba nem lehet beletenni. Én is ezzel szembesültem, mikor kicsi telefont kerestem. Vagy ez vagy az...
2019. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat. A Huawei mate 10 pro jó ötlet, bár a telefon mérete még kicsit nagynak tűnik nekem, megfontolandó. A korábbi telefonjaim között volt 5 colos 4100 mAh-ás Xiaomi, a méret és az akku kapacitás jól megfért egymás mellett. Kicsit még nézelődök, és döntök...
2019. aug. 19. 16:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#3-as vagyok. A Mate 10 Pro nagynak tűnik??? 154.2 mm hosszú és 6" kijelzője van, éppen azon a határon belül, ami Neked ideális! Ezen kívül 4000 mAh akksi, NFC, dual sim-esben is van, tehát amiket leírtál, annak mind megfelel, nincs kompromisszum (hacsak nincsenek további igényeid), hardveresen is megállja a helyét, és szoftveresen is elérhető rá a legfrissebb verzió!
2019. aug. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!