Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Zavarja-e a wifi az alvást?

Csakalinketszeretnem kérdése:

Zavarja-e a wifi az alvást?

Figyelt kérdés
Ostaba kérdés tudom! Anyukám rendszeresen este kikapcsolja a wifit, mert állítása szerint felébred rá. Mondtam neki, hogy képtelenség, hogy a 2,4 Ghz-es frekvenciát érzekelje, aztán kijelentette, hogy bátran olvassak utána (éppen emelt szintű fizika érettségire készülök, biztos voltam benne, hogy semmit sem találok a témával kapcsolatban, így is lett). Szóval azt szeretném kérdezni, hogy a 21. században létezik-e olyan ember aki érzekelni tudja ezeket a hullámokat? Vagy tud a témával kapcsolatban valamit? Bónuszpont, ha meg is tudod különböztetni a másik többi rádió hullámtól csak, így “érzésre”.

2019. okt. 20. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Kizárt dolog hogy a 2,4 GHz-es jelre ébred fel. Olyan viszont lehet, hogy pl. a hallható hangtartományban bocsájt ki jelet és arra ébred fel. Én például a TV-met napközben az előlapi főkapcsolóval kikapcsolom, mert 17-18 kHz-en sípol mint az állat és majd megőrjít. Ha egy eszköz ilyesmi hangot ad magából, csak nem folyamatosan hanem csipogva vagy valami, akkor arra elképzelhetőnek tartom hogy felébred valaki. De akkor ennek a személynek az utcán elmenő autókra is fel kell ébrednie mert az is van olyan hangos.

Amúgy hol laktok? Családi ház vagy lakás? Vannak olyan szomszédaitok akiket csak 1 fal választ el tőletek?

2019. okt. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet érzékelni. Még az orvostudomány sem ismeri el a "elektromágneses túlérzékenység" tünetet, mikor valaki annyira ártalmasnak érzi az eszközök működését, hogy elhagyja a használatukat vagy el kell költöznie elektromos eszközöktől mentes helyre. Ezt jelenleg mentális betegségként tartják számon, mivel a vizsgálatok semmilyen testi reakciót nem mutattak ki. Ugyanakkor a 'beteg' bemeséli magának az ártalmat és erre testi tüneteket is produkál, ez pedig egyre rosszabb állapotba hozza.

Neked az már intő jel, ha valakit a wifi sugárzás annyira zavar, hogy ki kell kapcsolnia. Jobb esetben csak paranoid, mert valamelyik bulvárszintű magazinban megírták, vagy a neten olvasta, és elhiszi. Vagy az éjszakai csendben valamilyen eszköz hangját hallja amit a nappali hangok elnyomnak, és ez zavarja.

2019. okt. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szomszedok wifijet is kikapcsolja?
2019. okt. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek: szomszédok nem zavarhatnak, kertes házban lakunk.

Másodiknak: szerintem is csak valahol az interneten olvashatta.

2019. okt. 20. 11:43
 5/6 anonim ***** válasza:

"Szomszédok nem zavarhatnak"


Csekkold le akár telefonon, hogy bent az ágy mellett hány wifit "lát" és mutasd meg anyukádnak. :)


A telefont magát is kikapcsolja?

Hiába kapcsolna le mindent a házban (áram, wifi, minden elemes cucc stb) ezek csupán elenyésző részei a környező elektromágneses sugárzásnak, ami 7/24 éri a testét.

2019. okt. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg kérdezd meg tőle, hogy a 100 MHz körül frekvenciára nem érzékeny-e. Csak mert ilyen hullámhosszon sugározzák a rádióadókat (FM), és ezek is hasonló erősséggel érik el az emberi testet.
2019. okt. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!