Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Több wifi router hogyhogy nem...

Több wifi router hogyhogy nem zavarja egymást?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl arra, hogy van 3db wifi routerem, amik ugye mind 2,4GHz-esek. Ha egy helyről üzemeltetem őket hogyhogy nem zavarják egymást?

2017. nov. 10. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A routerek WiFije kb. 12 csatornát "számlál".

Ezek közül az egyiken komunikál.

A másik ruter használhat más csatornát, a 3, megint mást.

De a dolog akár működhet ugyanazon a csatornán, némi adatütközéssel, de a terheltségtől függően nem is biztos, hogy észrevehető.

Én megnéztem melyik csatornát használják a környékemen (jellemzően 2 és 7 között), az enyémet a 10-esre állítottam.

2017. nov. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És hogy nézted meg melyik csatornát használja?
2017. nov. 10. 21:29
 4/6 anonim ***** válasza:

"És hogy nézted meg melyik csatornát használja?"

Vannak programok, amikkel meg lehet nézni, hogy egyes Wifi AP-k/routerek milyen frekvencián vannak.


Ilyen programok például

* az inSSIDer: [link]

* a Wifi Analyzer: [link]

* a Network Analyzer Lite: [link]

2017. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. nov. 10. 22:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy zsúfoltabb környéken annyira zavarhatják egymást, hogy már jelentősen lelassíthatja az adatforgalmat. Kertes ház esetén ez még nem probléma, nagyobbak a távolságok, így különböző csatornák beállításával könnyen elkerülhető.
2017. nov. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!