Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megmérni, hogy...

Hogyan lehet megmérni, hogy egy 18650-es akkunak mennyi a kapacitása?

Figyelt kérdés

2019. okt. 26. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Meríted mondjuk 100mAh-val és leméred mennyi idő
2019. okt. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

# 1

Butaság.

Az áram (amivel terheled vagy töltöd) mértékegysége az A (amper).

Áram és idő szorzata az elektromos töltésmennyiség: Ah.

Egyáltalán, miért kell leírni olyan hülyeségeket, hogy 1000 mAh? Írnád azt is, hogy 1 Ah, ugyanaz. Akkor is hülyeség, de legalább egyszerűbb leírni.

A jó megoldás, hogy elkezdet meríteni például 1 A árammal és méred az időt. Egy gond van, hogy feltöltve 4,2 V és 3 V alá kell meríteni. Konkrétan 2,5 V-nál kapcsolnak le általában a cellavédelmek, de 3 V alatt már nem sok ereje (árama, terhelhetősége) van.

Ezért hiába kötnél rá egy fix ellenállást terhelésnek, ahogy csökken a feszültség, úgy csökkenne az áram (Ohm-törvény).

Magam részéről ezt úgy oldottam meg, hogy terveztem egy FET-áramgenerátorral működő kisütőáramkört, ami az áramot végig stabil értéken tartja, így valóban csak meg kell szorozni az idővel. Az áramkör 2,5 V-nál szakítja meg a terhelést, hiszen nem lehet felette ülni, amúgy meg túlmerülhetne, ha elfelejti az ember. Az idő mérését is megoldottam természetesen.

Noha van ennél egyszerűbb lehetőség is, ha valaki nem tud építeni ilyen elektronikát.

2019. okt. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Vagyis írnád --> írhatnád.

Elkezdet --> elkezded.

2019. okt. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Ha elég egy 10-20%-os pontosságú körülbelüli mérés, akkor használható az első válasz is. Ha van kisütési karakterisztikád az adott kisütési áramhoz, akkor is (gondolom nincs ilyened).

Ha pontosabbat szeretnél, akkor kapacitás mérő kell, amit Kínából rendelhetsz pár euróért, 18650 capacity tester néven találsz párat.

2019. okt. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Zzzoli ***** válasza:

#4 az első már csak azért is butaság mert keveri a szezont a fazonnal, terhelőáramnak 100miliamperórát ír.

Nyilván 100mA folyamatosra gondolt az idő függvényében.

Egyébként a balansz áramkörök 2,7V-nál kapcsolnak le kisütéskor.

2019. okt. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Egyébként a balansz áramkörök 2,7V-nál kapcsolnak le kisütéskor."

Te is kevered a balanszírozás és a védelem fogalmát.

Ami pedig különösen fájó, hogy bebizonyítottad: életedben soha nem mérted meg azt a bizonyos feszültséget, csak állítasz valamit, ami nem igaz.

(Én mértem is.)

2019. okt. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előbb sietség miatt nem fejtettem ki bővebben, de nem a balanszírozóról beszéltem, ami a Kínából rendelhető paneloknál úgy működik, hogy 4,2 V felett rákapcsol a cellára egy kisütőellenállást, ami igyekszik lejjebb húzni a feszültséget, ilyen egyszerű az egész.

A védelem pedig más fogalom, alapesetben nem tartalmaz ilyen balanszert, de lehet rendelni azzal együtt és külön is.

Védelem funkciói:

- Túltöltés (4,25 V felett lekapcsol).

- Túlmerítés (2,5 V alatt lekapcsol, ami legjellemzőbb, noha gyártanak másfajtát is).

- Túláram.

- Opcionálisan hőérzékelő termisztor csatlakoztatása.

2019. okt. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!