Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy akkus fúróm, de...

Van egy akkus fúróm, de bedöglött a töltője.14,4V, NiCd. Milyen töltőt csináljak hozzá? (sajna a kapacitása ismeretlen)

Figyelt kérdés
2019. ápr. 16. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
14.4v nicd töltőt
2019. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

"bedöglött a töltője"


Akkor javíttasd meg vázze!

2019. ápr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jellemzően 1200-1300 mAh kapacitású, SC méretű (Sub C) cellák szoktak lenni benne, de ezt magad megnézheted, mivel általában szétszedhetők is.

Ezeket egyszerű tölteni, a gyári töltő is csak egy trafó és dióda lényegében, jobb esetben még pár alkatrész.

A gyári töltő nem is a legjobb sok esetben, mert gyorstöltéssel erősen megfűti az akkut, kihasználva a Ni-Cd strapabíróságát. Ha viszont az ember rajta felejti, nem kapcsol ki semmi, ennyire primitív általában.

Ezért én inkább csak a standard töltést szoktam alkalmazni, ami C/10 árammal 150 % bevitele, vagyis 15 óra. De ennyi árammal az sem gond, ha tovább marad véletlenül, nem okoz túlmelegedést, vagy lehet kisebb áramra is belőni.

Ez megoldható labortáppal is, vagy például egy 24 V-os tápegységre kötött soros ellenállással, ami ugyan csökkenő áramot eredményez, de be lehet állítani úgy, hogy átlagban jó legyen.

Vagy a Kínából olcsón rendelhető CC/CV modulok is megfelelnek.

Más kérdés, hogy később átépítettem Li-ionra, de az külön történet.

2019. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1,2 Hülyeséget én is tudok írni.3-as köszi,ilyet vártam!
2019. ápr. 17. 18:08
 5/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok:


#3 válaszát én magam is tudom. Hogy akkor miért nem ezt írtam én is?


Nos, a kérdésed alapján nem értheted a válaszát,(gyakorlati szinten biztos nem) mert ha értenéd, NEM KÉRDEZTÉL VOLNA HÜLYESÉGET!


Aki gyakorlatban hasznosítani tudja a választ, annak ezt a kérdést nem kell feltennie!

2019. ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ismét kettő:


Hogy lásd a jóindulatomat:


[link]

2019. ápr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kettes: engedd el a témát, semmi értelme :)


Üdv: az egyes

2019. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

[link]


Ez ahhoz való.

2019. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!