Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan ne zúgjon a digitális...

Hogyan ne zúgjon a digitális órám?

Figyelt kérdés
Az éjjeli szekrényemen vany egy digitális óra.Az ágytól 1 méterre van és nem tudok aludni mert hallom és idegesít.Valami tipp hogy hogyan ne zúgjon?Előre is köszönöm a segítséget.
2019. okt. 28. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Eleve mi zúg benne? Ha rádiós, akkor hangolj be egy állomást és akkor nem zúgni fog, hanem a rádió fog szólni.
2019. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdezőnek az átlagosnál sokkal jobb hallása van. Nem a rádió zúgása zavarja, gondolom a rádió csak ébresztéskor kapcsol be, hanem az órába épített olcsó, és ezért nem zajmentes hálózati transzformátor.

Nekem az ágy melletti polcon van egy ilyen órás rádió (békebeli PLL-tuneres Sony, nem ratyi tekerős rádiós kínai), a polc rezonátorként felerősíti ezt a búgást.

Az óra aljára ragasztottam egy, az órával megegyező méretű bő fél centi vastag neoprén (habgumi) darabot. (fűtéscsőre húzható szigetelésből vágtam ki) Sima szivacs nem jó, teljesen összenyomódik, és pont úgy zúg.

2019. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, a trafó szokott zúgni, ami még minimális mértékben is elég zavaró tud lenni, ha felerősíti a bútorlap stb.

Nekem mondjuk nem gond, mert van a lomtárban sok trafóm, meg tudom oldani.

Más esetben egyéni kreativitás szükséges, egyedi megoldások.

2019. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Típus?

Fotó?

Valami?

2019. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

# 4

Semmi jelentősége, ebben az esetben. Szakmabeli megérti a kérdést, pláne aki maga is tapasztalta.

2019. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A gumiszivacsos vagyok. Nekem ez egy retró Sony Dream Machine óra, a kategóriához képest nagyon korrekt trafóval, de még ez is zavaró tud lenni. (engem a gázkonvektorban fellobbanó láng hangja is tud zavarni, túl jó a fülem)
2019. okt. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat végül alátettem a régi csősálamat és megoldódott 95% ban
2020. ápr. 19. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!