Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a LED-es égő...

Lehetséges, hogy a LED-es égő fényereje egy idő után csökken?

Figyelt kérdés
kb 2 éves az izzó és úgy látom, hogy gyengült a fénye

2019. nov. 2. 10:17
 1/10 Zzzoli ***** válasza:
100%
Ha a led tápjában csökken az elkók kapacitása lehetséges, vagy egyéb fényáteresztő elemek opacitása is csökkenhet.
2019. nov. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
A foszfor réteget az UV sugárzás roncsolja, így ez normális jelenség.
2019. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Igen.Így adják meg az élettartamot is 15000, 25000, stb órában. Akkor van vége az élettartamának, ha a fényereje az újkori érték (nem tudom pontosan) 60 vagy 80 százalékára csökken. Amúgy ez igaz a volframszálas izzóra is, az izzószál vékonyodik, és a volfram kicsapódik az üvegbúrára egyre szürkébbé téve azt.
2019. nov. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Az lehet, hogy a LED élettartama 20000 óra, de a működtető elektronikáé ennek a töredéke. Mire komoly fényerőcsökkenést tapasztalsz, már rég elszálltak az alulméretezett kiegészítő alkatrészek. Az átlag minőségű LED lámpák keményen melegszenek is, mert alulméretezett a hűtésük és szépen megfőzik a már említett alkatrészeket, pl kondenzátorokat. A ráírt 1-3 év garanciát hozzák, aztán a gyártónak mindegy.
2019. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

# 4

Nem nagyon értem, honnan veszitek ezeket.

Kíváncsi lennék, te hány ilyen LED-lámpát szedtél szét és mit is tapasztaltál?

Opcionálisan megírhatod azt is, hogy hány TV vagy monitort javítottál LED-háttér hibájával és azoknál mit tapasztaltál?

-----------------

Nem izzó, nincs benne izzószál.

2019. nov. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Eddig 2341-et szedtem szét és javítottam a munkakönyv szerint, ez a szakmám. Puszi.
2019. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%

#4 és #6 kamuzik.

A normálisabbakat (OSRAM, Philips) nem is nagyon lehet szétszedni, mert ki vannak öntve. Egy Osramot kíváncsiságból beáldoztam, a menetes részben volt pl. elhelyezve a trafója a kapcsolóüzemű tápnak (nem 50 Hz-es trafó). A többi rész kiöntve, a LED lapka alatt komoly hűtőfelület.

Amint megjelent az első normális széria, minden izzót és kompakt fénycsövet lecseréltem LED-re. Némelyikük már túlvan a tervezett ütemidőn, és semmi baja sincs.


Kamugép fasságához még: munkakönyv már nagyon régóta nincs. A garanciális időszakban meghibásodott fényforrásokat nem javítják, hanem cserélik.

Ennyit arról hogy hány darabot javított.

2019. nov. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Tehát összefoglalva: leíródott itt egy válasz (#4), ami számomra szakmai tapasztalatlanságról árulkodott, ezért feltettem normálisan egy "keresztkérdést" (#5).

Az illető alacsony szintű, törlésre került reakcióból is kiderült, hogy kamu emberrel állunk szemben.

Azaz duma van, szakmai tapasztalat nincs. Ennyi az ember.

2019. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 éve lett kicserélve a lakásban az összes izzó LED-esre (10db asszem). Az egyik a múlthéten ment ki, de nem csak simán kiégett, hanem lecsapta az automatát és a menetes rész felett az egyik oldalon teljesen elszürkült a műanyag. Gondoltam ha már tönkrement, akkor megnézem mi van benne. Nem volt kiöntve semmivel, nagyon hasonló (ránézésre) belseje volt mint a kompakt fénycsöveknek. Volt benne egy kis nyák, pár tucat alkatrésszel rajta, amik teljesen feketék voltak, meg egy mokkáskanálnyi por is kijött belőle mikor szétszedtem. Gondolom valami eldurrant benne. (Azt nem tudom hogy mi, annyira nem értek hozzá.) Ez az égő a folyosón volt, talán 100 órát ha ment összesen. A többi még bírja azóta is. Ezen kívül volt egy olyan is, ami már az első használatkor sem működött, de azt garanciába kicserélték utána.
2019. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 9

Van olyan konstrukció, amit kapacitív előtétesnek neveznek, az tud olyan trükköt, hogy amikor egy LED kiég, megszakad, felszökik a feszültség a pufferkondin.

"Ügyes" kínaiak, ha takarékossági okból ezt a kondenzátort csupán a soros LED-ek üzemi feszültségre méretezik, akkor a megemelkedő feszültségtől (325 V) már elpukkan.

Az aktív áramgenerátoros konstrukciónál ez nem annyira jellemző, ott ha egy LED megszakad, az elektronika nem durran el általában, a LED cseréjével javítható is akár (plusz egyéb trükkök, nem részletezem).

2019. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!