Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért csökken egy idő után a...

Miért csökken egy idő után a crt tv-k fényereje?

Figyelt kérdés
Van egy régebbi orion crt tv-m. Alapvetően semmi baj nincs vele, csak egyre sötétebb a képe. Feltekertem benne a nagyfeszültséget, valamivel fényesebb lett, viszont nem olyan kontrasztos mint eredeti állapotában. Lehet ezen valahogy segíteni? Érdemes javítani?

2016. jan. 1. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Nem lehet javítani. Elkopott a foszfor réteg a képcsőben...
2016. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogyan tud elkopni? Nem csak elektronsugár nyalja végig? Vagy valami kémiai változás is lezajlik (esetleg bomlik)?
2016. jan. 1. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Az nem annyira kopik.

Viszont amitől világít, ha elektronsuár éri, na azzal van a romlás.

A képcső végében van az elektronágyú, izzással+spéci bevonattal hozzák olyan állapotba, hogy minél több elektront tudjon "emittálni", kibocsátani.

Az izzás hőfoka csökken, mert öregszik, mint egy régi villanykörténél, és a spéci bevonat is veszít eredeti "fickós" voltából, már gyengébben "muzsikál".

Na szóval: kevesebb elektront bocsát ki, kevesebb éri a foszforpontokat, azok meg nem tudják, hogy kisebb a jel, ezért halványabban világítanak.....

2016. ápr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy elemittált a katód. Nekem van egy békebeli phillips képcsöves stereo blaupunkt 90-es évekbek elején gyártott német tévém és a fényerővel semmi gond, olyan mint új korában, vakítóan erős. A kontraxt gyengébb, fakóbb lett egy kicsit pedig mindennapi használatban van azóta. Öt évvel ezelőtt pucoltam tisztára és kondiztam újra az egészet. Viszont van egy lengyel thomson ami talán az egyik legutóbbi tipus, na annak ment szépen lassan majd rohamosan a fényereje és visszafutási csíkok is kezdtek előjönni és zsugorodott a kép. A kondicserével részben helyrejött a kép de a fényerejét a gyenge fűtés feszültség okozta. Meg voltak nyúlva a fűtőfeszültség beállító ellenállások. Azt kicseréltem és kitűnő lett ismét.
2020. jan. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!