Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért ír felül?! Az lenne a...

Smartin187 kérdése:

Miért ír felül?! Az lenne a problémám hogy adott egy FÉG 8.60 tipusu parapetes konvektor ami felülirja a beállításomat.

Figyelt kérdés
A termosztáton beállítok fűtési értéknek 22 fokot, es egy ido múlva magától emeli 24-29 fok közé. Programozható, de nem futtatom a programját. Beallitasok között megtalaltam a fűtési eltérést de csak 0,2fokot adtam meg. Es mindig felmegy magától a hőfok.

2019. nov. 3. 09:47
 1/3 Szirty ***** válasza:

"Programozható, de nem futtatom a programját."


Olyan szerintem nincs hogy "nem futtatod".

Ha egyszerűen csak a +/- gombokkal állítod be a kívánt hőmérsékletet, akkor a legközelebbi időpontban ami a programjában szerepel, felülírja az ott beállított értékre a kívánt hőmérsékletet.

Ekkor a +/- gombokkal megint átállíthatod, de a köv. időpontban megint felülíródik.


Ha azt akarod hogy ne váltogasson, a +/- gombokkal történő hőm. beállítás után 15 másodpercen belül nyomd meg a "C" gombot (Hold).

Ekkor megjelenik a hőm. kijelzés fölött a "Hold" felirat.

Innentől ezt a hőmérsékletet tartja a végtelenségig (nem áll át másikra amíg a hold funkciót ki nem kapcsolod).

2019. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót! Kiprobaltam már a Hold funkciot hogy tartsa a lángot, de azt vettem észre hogy amikor elerte a beallitott homersekletet akkor sem valtott át őrlángra, hanem folyamat nyomta a gázt.
2019. nov. 3. 14:58
 3/3 Szirty ***** válasza:

A "hold" funkció nem a lángot tartja, hanem a beállított (setpoint) értékét "fagyasztja be".


A ki és bekapcsolás megfigyelésekor vedd figyelembe a beállított kapcsolási hiszterézist is!

Ez engedi felé menni néhány fokkal mielőtt kikapcsol, majd alá menni mielőtt bekapcsol.

Továbbá lehet benne késleltetés is. Mindez a túlságosan gyakori ki/be kapcsolás megakadályozását szolgálja.

2019. nov. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!