DC motor nyomatéka?

Figyelt kérdés

Adott egy MY1020 típusú 500W teljesítményű DC motor.

Itt található róla pár infó: [link]


1,91 Nm a névleges nyomatéka. Elvileg. De mennyi lehet az indítási nyomatéka? Pár ponton elvégzett mérési eredmények vannak itt a belinkelt oldalon. Ott "Max.Torque"-ként 2,972 Nm van megadva. Viszont ehhez 2201 RPM-es fordulatszám tartozik. Tehát ha jól gondolom, akkor nem az indítási nyomatéka ennyi. Excelben meghosszabbítottam mindegyik görbét amit találtam ezen az oldalon és az jött ki, hogy 12,75 Nm-nél éri el a fordulatszám a 0-t. Ez azt jelenti, hogy ennyi az indítási nyomatéka? Ez lehetséges? Nem sok ez kicsit?

Illetve a másik kérdéses dolog, hogy a linken található mérési eredmények alatti görbék tökéletesek. Aminek egyenesnek kell lennie az egyenes (fordulatszám, felvett áram és teljesítmény), a kimeneti teljesítményre egy görbét illesztve (másodfokú) pedig a meghatározott 12,75 Nm-hez nagyon közel éri el 0-t, mármint a kimeneti teljesítmény. Tehát minden görbe olyan mint ezen az ábrán: [link]

Ennek nem csak elméletben kellene pontosan ilyennek lennie? Azt hittem hogy lesz egy kis eltérés, de nem. Lehetnek valósak ez alapján a megadott adatok?



2019. nov. 5. 21:01
 1/4 A kérdező kommentje:

Valamint még egy kérdés lemaradt:

az Excel táblázatban a felvett teljesítmény görbét is továbbhúztam, és a 0 fordulatszámhoz 3840 Watt tartozik. 24 Volton, 160 Amper. Viszont ha mondjuk csak 80 Ampert tudna adni a hozzá tartozó tápegység, akkor mennyivel csökkenne az indító nyomatéka? Mivel az áram a felére csökkent, ezért a nyomaték is? Vagy más összefüggés van közöttük?

2019. nov. 5. 21:09
 2/4 Morzsi007 ***** válasza:
Nekem a kisebb motor van a biciklimen. 24V/250W. Az indítási nyomatéka nagyon kevés. A maxot kb 2000-es fordulat környékén érheti el vagy afölőtt.
2019. nov. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az indítási nyomatéka nagyobb mint a névleges fordulatszámi. Ez teljesen biztos. Csak a nagysága kérdéses. Nálad szerintem a vezérlő elektronika nem enged nagyobb nyomatékot induláskor.
2019. nov. 6. 22:10
 4/4 Morzsi007 ***** válasza:
Igen a szabályzó nem engedi. Mihez szeretnéd hasznáni ezt a motort, hogy fontos az indítási nyomatékja?
2019. nov. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!