Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A hálószobai lámpán az van...

A hálószobai lámpán az van hogy maximum 60w, ha 75w égőt teszek bele akkor mi történne?

Figyelt kérdés
Nem értek az ilyesmihez azért kérdezem, hogy vigyem-e vissza a 75w égőket és cseréltessem ki 60w-ra ?

2019. nov. 6. 13:36
1 2
 11/20 Szirty ***** válasza:
31%

"olframszálas izzót venni nem szabad"


Szabad. Autók tele vannak vele.

2019. nov. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Szirty ***** válasza:
100%

"Hagyományons volframszálas izzót már nem kapsz"


No és ezek?

[link]

[link]

[link]

2019. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%

Lehet kapni 100 wattos hagyományost is, a boltok tele vannak velük. Azt nem tudom, hogy azért, mert senki sem veszi és azóta is ott vannak, vagy azért, mert valami kiskapu által mégis be tudják szerezni, de kapható.

A foglalat tönkremegy tőle hosszútávon, ami tüzet okozhat.

2019. nov. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Morzsi007 ***** válasza:
22%
Lehet venni, szabad is venni, meg nem fog túlmelegedni a foglalat. . Otthon max 25w-os foglalatba 40w-os izzót használok évek óta. A folyosón meg 60w-ost 40 helyett. De vidd vissza a boltba, ha gondolod és vegyél egy ledest.
2019. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Morzsi007 ***** válasza:
23%
Úgy tervezik a foglalatokat, hogy 60w-os izzót még kibír, de 75w-ot már nem.Ezt Ti sem gondoljátok komolyan? Nem 150w-os izzót akar beletenni.
2019. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
30%

Az izzók be vannak tiltva az EU-ban, de néhány multi megtalálta a kiskaput.

[link]

Mivel a magyar többnyire hülye, hall valahol valamit, aztán retteg a LED-től, mert az árt, és veszi a szarokat, közben nem zavarja a magas villanyszámla.

Remélem lesz olyan szigorítás, hogy 230 voltos feszültségre egyszerűen ne lehessen már forgalomba hozni izzószálas fényforrást.


A nagyonhülyének, meg aki az autóizzókat hozta példának: ha olvasni is tudnál, akkor láttad volna,hogy hálószobai lámpa. Vagy te már láttál H4 izzóval működő hálószobai lámpát?

2019. nov. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Morzsi007 ***** válasza:
100%
2020-ra teljese kiakarják vonni az EU-ból a halogénizzókat. Még van jó egy hónapjuk. De ez má megy vagy 10 éve. Ami raktáron van azt lehet árusítani, de gyártani az EUban már rég nem lehet(ne).
2019. nov. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Vissza vittem , kicseréltettem 60w-re meg vettem még 3-at. Használunk ledeset is, de a hálóban valamiért a lesesek nagyon hamar megadjak magukat, ami persze nem a a ledes izzó hibája hanem ott lehet valami gebasz. De mégegyszer köszönöm szépen a sok és hasznos válaszokat.
2019. nov. 6. 16:34
 19/20 Szirty ***** válasza:
100%

Aaki izomból lehülyézett:


"A nagyonhülyének, meg aki az autóizzókat hozta példának: ha olvasni is tudnál, akkor láttad volna,hogy hálószobai lámpa."


Ha tudnál olvasni látnád hogy azt arra a válaszra írtam miszerint nem szabad venni wolframszálas izzót.


"Vagy te már láttál H4 izzóval működő hálószobai lámpát?"


Ugyan nem H4, de pont olyan asztali lámpám van amiben 12V-os halogén van. :)

2019. nov. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

70 W-os halogén nekem is van, brutál fénye van.

Mivel magasabb hőfokon dolgozik, mint a normál izzó, értelemszerűen magasabb a színhőmérséklet, azaz fehérebb és intenzívebb, mint egy normál 70-es. (Most az mellékes, hogy kellemesebb is a fénye, mint egy LED-nek.)

Ezt én beleraktam olyan nagyítós lámpába is, ami 60 W elfűtésére van tervezve (műanyag ráadásul).

Jó forró lesz egy idő után, de láthatóan bírja egyébként. De valószínűleg nem marad így végleg, csak teszteltem.

2019. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!