Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » DC 6V feszültségen üzemelő...

DC 6V feszültségen üzemelő vérnyomásmérő 5V feszültségen is működhet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van egy vérnyomásmérő, 4 ceruzaelemmel működik. Van bemeneti adapter-csatlakozója. Gondoltam: szerzek megfelelő USB kábelt hozzá és telefontöltőről tudnám üzemeltetni. Működhet, vagy esélytelen? Nem tudom mi az a feszültségérték, amit a majdnem lemerülő 4 ceruzaelemek produkálnak és mennyit tolerál a vérnyomásmérő, hogy működni tudjon. Nincs itthon 1,2V ceruza-akku, hogy ki tudjam próbálni, bár az már csak 4,8V lenne, hogy azon hajlandó lenne -e működni.

2019. nov. 8. 18:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Működik akkuval, legalábbis amikről én tudok néhányról. De ezeken fordított polaritású volt a DC-Jack, azaz belül a negatív, külső a pozitív.

Esetleg érzékeny lehet a kapcsolóüzemű dugasztáp impulzusaira.

2019. nov. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg működik, egy próbát megér.


Ha a polaritást nem cseréled fel, akkor tönkretenni nem tudja, max. nem kapcsol be.

2019. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!