Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések

A kérdés

DC 6V feszültségen üzemelő vérnyomásmérő 5V feszültségen is működhet? (bővebben lent)

Van egy vérnyomásmérő, 4 ceruzaelemmel működik. Van bemeneti adapter-csatlakozója. Gondoltam: szerzek megfelelő USB kábelt hozzá és telefontöltőről tudnám üzemeltetni. Működhet, vagy esélytelen? Nem tudom mi az a feszültségérték, amit a majdnem lemerülő 4 ceruzaelemek produkálnak és mennyit tolerál a vérnyomásmérő, hogy működni tudjon. Nincs itthon 1,2V ceruza-akku, hogy ki tudjam próbálni, bár az már csak 4,8V lenne, hogy azon hajlandó lenne -e működni.

Keress kérdéseket hasonló témákban: áram, Volt, feszültség, áramerősség, elem, AA elem, ceruza elem, Watt, tápegység, töltő

nov. 8. 18:58  Privát üzenet  

A válaszok

Működik akkuval, legalábbis amikről én tudok néhányról. De ezeken fordított polaritású volt a DC-Jack, azaz belül a negatív, külső a pozitív.

Esetleg érzékeny lehet a kapcsolóüzemű dugasztáp impulzusaira.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont nov. 8. 19:29 Privát üzenet

Valószínűleg működik, egy próbát megér.

Ha a polaritást nem cseréled fel, akkor tönkretenni nem tudja, max. nem kapcsol be.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont nov. 8. 19:47 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az okosórákba/karkötőkbe kamu a pulzus és vérnyomásmérő?
Vérnyomásmérő okosórákról milyen tapasztalatotok van? Tudtok írni megbízható márkát, ami nem téved sokat?
Létezik olyan vérnyomásmérő készülék vagy okoskütyü, amelyiket éjjelre fel lehet tenni karra és riaszt, ha túl magas vagy túl alacsony a vérnyomás? Ha van ilyen, hol lehet a...
Felkaros vérnyomásmérő memória törlése. Hogyan?
Vérnyomásmérővel kapcsolatos gondokról lenne kérdésem (FELKAROS) elektromos . VAN VALAKINEK TAPASZTALATA A KÉPEN LÁTHATÓ KÉSZÜLÉKRŐL?
Van egy Bremed BD8200 tipusú vérnyomásmérőm. Minden elemcserénél újra kell a monitort állítani. A dátumot, időt be tudtam állítani, működik is, de nem tudom a számokat eltüntetni. Lehetséges?

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!