Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi történik hogyha az elektrom...

Mi történik hogyha az elektromos Roller emet (Xiaomi M365) egy kicsit nagyobb amper számot töltővel töltöm 2 A helyett 4- gyel?

Figyelt kérdés
Melyik veszélyesebb nagyobban áramerősséggel tölteni egy litiomos akumlátort lítiumos töltővel vagy nagyobb feszültséggel? az iphonon is meg a samsungokon is a gyorstöltők picivel nagyobb áramerősséggel és / vagy 30 %_al nagyobb feszültséggel töltenek, ezért gondoltam hogy talán az elektromos rollernél is működne ez! Mit gondoltok?

#elektromos-roller
2019. nov. 19. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

"ezért gondoltam hogy talán az elektromos rollernél is működne ez! "

A mobilokban a töltésvezérlő alkalmas rá, gyárilag úgy van kialakítva. A rolleredé meg nem.

2019. nov. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amit te töltőnek nevezel, az csak egy tápegység. A töltésvezérlő a rollerben van.

Ha egy nagyobb terhelhetőségű (nagyobb "amperszámú") tápegységet dugsz rá, akkor semmi nem történik, valószínűleg ugyanúgy kb. 2 A-rel fog töltődni, mint a gyárival.


Ha nagyobb feszültségű tápegységet dugsz bele, azzal viszont tönkreteheted a roller töltőáramkörét, ha nincs erre felkészítve.

2019. nov. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Több dolog keveredik itt.

A telefon dugasztápja nem is töltő konkrétan, hiszen a töltésszabályzó a telefonban van.

A rollerhez viszont tényleg töltőt adnak, benne van a CC/CV szabályzó is.

10S konfiguráció, 42 V-os töltő.

A telefonra adhatsz nagyobb feszültséget, a tűréshatáron belül, az úgysem azonos az akku feszültségével.

Nem beszélve az emelt feszültségű betápokról, ami mondjuk külön érdekes. Többször kifejtettem itt, hogy miért találták ki a növelt feszültségű USB táplálást.

Majd egyszer én tettem fel egy témában a keresztkérdést, hogy miért is van ez?

Érdekes módon senki nem tudta megmondani, csak szemétkedés volt a válasz, még pofátlanul töröltették is a hozzászólásaim.

Pedig teljesen normálisan fogalmaztam (nem hülyéztem le senkit).

Elég felháborító volt ez a hozzáállás (nem is csak a feljelentő részéről), ilyenek tényleg nem érdemlik meg a tudás és tapasztalatok megosztását.

------------------

Rollerre visszatérve, ahol az akku direktben van kivezetve (majdnem, csak a védelmi panel MOSFET-kapcsolója van közben), arra te soha nem köthetsz nagyobb feszültséget, nagyobb terhelhetőség mellett, mint az előírt.

A végfeszültség eleve behatárolt a Li-ion akkunál.

A normál töltőáram 1C, gyorsabb töltés esetén pedig a hőfokfigyelés is kötelező.

Mindamellett a Li-ion akkus rollerekben a cellavédelem is kötelező, a soros feszültségeltolódást másképp nem lehetne kivédeni, így feszültségben nem is tudnád túltölteni. Árammal is csak addig, míg elér egy hőfokot, utána lekapcsol a védelem, a csomagba épített termisztor segítségével.

2019. nov. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Gyárilah van a Xiaomi m365 hez 3 A os gyorstöltő, csak európában nehéz beszerezni, a neten( aliexpres) egyszerláttam, de azóta sem találom.... tehát erről arra következtetek hogy támogatja a gyorstöltést!
2019. nov. 20. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!