Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 1000 Volt 1A DC dióda 12V...

1000 Volt 1A DC dióda 12V 1,5A áramot elvisel?

Figyelt kérdés
Tehát, az 1A ez esetben mennyire meghatározott, ha kisebb a feszültség (pl. 12V) akkor több mint 1A teljesítmény is átmehet rajta?

2019. nov. 22. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Mindkettő határérték, nem lépheted túl.

Kivéve csúcsáram formájában, rövid időre, ahogy a specifikációban szerepel.

1 A a tartós / folyamatos terhelés mértéke. A hűtésbe viszont beleszámít a nyomtatott áramkör hőelvezetése, az sem teljesen mindegy, miután a terhelhetőség a hőmérséklet függvénye is.

2019. nov. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

A dióda nem tudja, hogy 12V. Az egyik paraméter (feszültség) a záróirányra vonatkozik, ennyit visel el, tehát maximum 350V váltakozó feszültség egyenirányítására használható. Ebben az esetben a egyenirányító utáni pufferkondenzátor, és az ellentétes irányú AC feszültségcsúcs közötti különbség párvolt híján 1000V.

Az áram pedig nyitóirányban értelmezhető, ennyit képes magán átengedni károsodás nélkül. Nagyjából 0,8- 0,9V esik ilyenkor rajta, az elmelegített teljesítmény 1A áramnál 0,8-0,9W. 1,5-2 amperrel már simán tönkreteheted nagyon rövid idő alatt is.

2019. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
23%
#2 a 350 hogy jött ki? Szerintem ez a specifikáció azt jelenti, hogy 1000V-nál nagyobb csúcsértékű váltakozó feszültséget (kb. 700V effektív) nem bír el.
2019. nov. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

AC 350 V csak úgy jöhet ki, hogy annak 500 V-os csúcsát szorozzák kettővel, de ez nem így működik.

Végy egy Graetz-hidat és egy puffert.

Adj hozzá AC 230 V-ot.

(Mint egy főzőrecept.)

Számolj minden diódán 0,8 V nyitóirányú feszültségeséssel.

Mekkora feszültség hat egy-egy diódára záróirányban?

Megoldás:

230V x gyök2 mínusz 0,8 V


Ha már belevágtunk, tanulók kedvéért rögzítsük a pufferen előálló feszültséget is:

230V x gyök2 mínusz 2x0,8 V


Igaz, hogy a hálózati egyenirányítókba gyakran 1000 V-os diódákat terveznek a gyári készülékekben is, de ez valószínűleg csak túlméretezés okán, illetve villámhatás, túlfeszültség kivédése is szerepet játszhat ebben.

Aki javít ilyeneket, az tudhatja, hogy villámlásoknál még így is hajlamosak átütni ezek a diódák.

2019. nov. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Előbb megint kimaradt, borzasztó figyelmetlen voltam, hogy ezen átsiklottam:

"több mint 1A teljesítmény is átmehet"

Ezt sürgősen felejtsük el!

Az amper nem _volt_ a teljesítmény egysége, soha az életben.

2019. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha DC áram folyik át a diódán, amit ezért nem kell egyenirányítani, akkor ez miben változik, lehet jóval több mint AC 1A?
2019. nov. 22. 19:43
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Ne hagyd magad megzavarni, erre már válaszoltam:

1 A a tartós / folyamatos terhelés mértéke.

Mindegy, hogy DC vagy az AC effektív értékéről beszélünk.

Ebben az a vicc, hogy az effektív értéket pont úgy találták ki: a "fűtőérték" ugyanannyi DC-nek megfelelő.

A terhelhetőség pedig szoros összefüggésben van a melegedéssel, de már erre is utaltam.

Majd figyeld meg üzem közben, hogy mennyire melegszik, ami mindennek a kulcsa.

2019. nov. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Sehol nem írtam Graetz hidat. Egyutas egyenirányításnál csak 350 voltot tud, számold ki, kedves mindenhol okoskodó 62%. A kondin van 500V, az ellentétes feszültségcsúcsa a szinusznak -500V, a kettő különbsége 1000V ennyi, ez a tény, a többi nem érdekel, mert tényekkel kár vitázni.


Miért nem ásod már el magad? Valóban hozzáértő, ebből élő emberekbe kötsz bele nem csak itt, hanem számtalan más témában is... kicsit már unalmas.

2019. nov. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

# 8

Én meg Graetz-hídról írtam, az is egyenirányító, ráadásul életszerű a gyakorlatban.

230 V-ra nagyon ritkán alkalmaznak egyutas egyenirányítást.

Hogy te kitaláltál egy nyakatekert példát, de nem írtad pontosan, hogy egyutasról beszélsz (ahogy én tettem volna, precízen), ezáltal félrevezetsz másokat, inkább az a hülyeség szerintem.

Nagyon rosszindulatú vagy, mint akinek fáj mások tudása.

Nem akartad belátni azt sem, hogy miért felháborító a normális szakmai válaszok leminősítése.

Akkor majd megtudod...

Betelt a pohár a szemtelenkedéseiddel.

2019. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# 8

Ahogy észrevettem, neked egy előnyöd(?) van, hogy a szakmai viták elől gyáván megfutamodsz.

Most nagyon boldog lehetsz, hogy véletlenül találtál egy fogást, amit gyakorlatilag te provokáltál ki. Felületes, félrevezető megfogalmazással.

Hiszen látható is, hogy nem csak engem vezettél félre.

Arról nem beszélve, hogy maga a példa is nagyon erőltetett, az elektronikában nem is szokás ezt így megközelíteni, de ezt te nem is értheted.

2019. nov. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!