Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy led panelt ebayen. Azt írja hogy 50w, 12-14V és maximum 4A

Viszont ha csak 12V akkor 25w-ra képes. Csak szerintem mond ez ellent a fizikának?


Világítani fog akkor is ha csak 1,5A-t kap, vagy éppen csak halványan pislog?



2019. nov. 30. 04:53
1 2
 1/14 Ypszilon1980 ***** válasza:

Mert áramgenerátorral hajtod meg?

Leírás szerint 12V-on kellene 50W-ot fogyasztania, de milyen tápról hajtod meg? Ha a tápod nem 4A-es, csak 2A, akkor nem fog tudni 50W teljesítményt felvenni, csak 25-öt.

Világít, de nyilván halványabb.

2019. nov. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerencsére megadtad a linket is, hogy egyszerűbb legyen válaszolni.

Illetve nem, de ne gondold, hogy rajtam ki tudsz fogni!

Ha olyan COB LED, amire gondolok, máris látok egyet, ahol oda van írva: 12 W-on csak 25 W.

A feszültséget növelve elvileg 14 V körül éri el az 50 W-ot.

Ugyanakkor a feszültséget addig szabad növelni, míg a nyitóirányú áram nem haladja meg a 350 mA-t.

Azon a linken, amit én látok, de nem mutatom meg azért sem.

Ezekben a COB panelokban ugyanis négyesével vannak sorosan kötve a chipek, a névleges nyitófeszültség 4x3 azaz 12 V.

Csakhogy a karakterisztika sajátosságai miatt ennél feljebb alakul ki a megfelelő áram, azaz 12 V valójában még kevés a teljes nyitáshoz.

Ha te ezt rákötöd egy 12 V-os tápforrásra kb. 2 A talán elég is neki.

Természetesen, ha a LED többet akarna felvenni, mint a tápforrás áramkorlátja, akkor az közbeszól és a feszültség lejjebb fog esni.

2019. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mármint 12 V-on 25 W (elütés).
2019. nov. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Illetve most látom csak jobban, hogy mi a problémád gyökere:

"Viszont ha csak 12V akkor 25w-ra képes. Csak szerintem mond ez ellent a fizikának?"

Nem mond ellent, mert a LED nem izzóként vagy ellenállásként viselkedik. Ahogy futólag említettem is a karakterisztika sajátosságait.

Az ellenállás lineárisan viselkedik, az izzó is majdnem, a hidegellenállás ugyan kisebb.

A LED viszont (ami sokak számára meglepő) diódaként viselkedik. Nem lineáris, hanem feszültséghatároló jellegű.

Amikor a feszültség növelése beleütközik egy határba (a nyitófeszültség határába), rohamosan kezd nőni az áram. De ezt a határt is átmenetként kell elképzelni (ld. jelleggörbe).

Ráadásul a melegedés is beleszól, csökkenti a nyitófeszültséget, ami hőmegfutáshoz vezethet, ezt védi ki az áramgenerátoros táplálás.

2019. nov. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Itt a link!

[link]


A téglalap alakú 50w-os.

2019. dec. 1. 18:59
 6/14 A kérdező kommentje:

12V 4A-es tápot ha veszek hozzá az jó?

14V-os nincs sehol

2019. dec. 1. 19:00
 7/14 anonim ***** válasza:

Pedig vannak olyan LED-tápegységek, fémházas kivitelben, aminek a kimenetél látsz egy trimmert.

Az pont arra van, hogy a 12 V-ot meg tudod vele emelni, noha nem épp ezért, hanem a LED-szalagok táplálása céljából, amikor a vezetéken / szalagon nagyon esik a feszültség.

Pontosan nem tudom, de 14 V talán még kijön belőle.

Vagy kérdezd meg az eladótól.

2019. dec. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez jó lehet hozzá?

Ekkora a keret rá sajna


[link]

2019. dec. 1. 20:21
 9/14 anonim ***** válasza:

Az pont nem szabályozható, fix 12 V. Nem tudom, miért jó ez neked:

----------------------

Elérhetőség

Nincs raktáron

2 500 Ft / darab (bruttó ár)

----------------------

Miközben ugyanott a többi lehetőség:

[link]

Noha igyekeztek úgy fotózni, hogy a sárga trimmer a jobboldalon alig látszik, amivel a feszültséget lehet állítani.

Mutatok egy példát, ahol jobban látszik:

[link]

2019. dec. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Akkor ez kell nekem?

[link]

2019. dec. 1. 20:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!