Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hol lehet 240V / 100W-os...

Hol lehet 240V / 100W-os KRIPTON izzót kapni?

Figyelt kérdés
2019. dec. 1. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen foglalatba? Milyen felhasználásra?


Hagyományos izzólámpából talán még lehet kapni:

* [link]

vagy halogén izzóból hozzá hasonlót:

* [link]

* [link]

* [link]

2019. dec. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerinted ez egy értelmes kérdés? Kripton védőgázzal utoljára a Superbalux izzókat gyártották, legalábbis a kisfeszültségű (230 V) kategóriában.

Hol vannak már azok?

Valamint törpefeszültségű izzók vannak / voltak kriptonnal.

A kriptonizzó jellegzetessége a gombafejű forma, miután a gáz hővezetése rosszabb.

Argonnal és nitrogénnel védett izzók pedig a szokásos körteforma, mivel ebben a gáz jobban vezeti a hőt, ezért nagyobb hőleadó felületre van szükség.

Ennek __fényében__ mit is akarsz volt__aképpen?

2019. dec. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem kb. 5 de lehet már 10 éve betiltották a forgalmazását az EU-ban. Azóta ebben a teljesítmény tartományban vagy a halogén, vagy a fénycsöves lámpatestek léteznek csak.
2019. dec. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

# 3

Betiltás kérdésére azért nem tértem ki az előzményben, mert bár a tiltás létezik, de kapható izzók is léteznek.

Egyrészt joghézagot kihasználva, másrészt piacokon a bolgár vagy román izzók stb.

Tehát nem igaz, hogy ilyen izzók nem léteznek.

Mi több, Angliából is lehet rendelni még 100 W-os opálizzót is (eBay).

Kínából dekor izzószálas lámpákat is, ha érted, melyik fajtára gondolok.

2019. dec. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Ne nevettess kérdező!

Nem "fer", hogy vitatom az értelmi képességeid?

Eddig konkrétan nem is vitattam, inkább szakmai jellegű értelmet vitattam, ha jobban belegondolsz.

Ezek után viszont mást is gondolhatok:

- Képes voltál privát üzenetet írni ahelyett, hogy nyilvánosan vállalnád a mondanivalód, egy nyilvános felületen, mely mindenki okulására való.

- Képes voltál leírni azt a szót hibásan, amitől rosszul vagyok, a műveletlenség és butaság egyik jelvényének tartom: "fer".

Nincs ilyen szó kisöreg. Amire te gondolhatsz, az angol "fair" szó esetleg. De inkább ne használjon angol szavakat szerintem, aki le sem tudja írni normálisan!

Szellemi párbajra gondoltál velem úgy, hogy a privát üzeneted tele van további helyesírási és központozási hibákkal is, amikre szintén pont allergiás vagyok? Hamarabb kösd fel szerintem a tudod mit!

Ennyi erővel inkább írtad volna ki normálisan, mi a problémád, hogy magamfajta szakmabeli is inkább arra reagálhasson, ne a butaságaidra! Mert írod, hogy nem akartad ragozni? Ne viccelj, ragozd nyugodtan! Van itt hely a betűknek, én úgy vettem észre.

-------------------------

Én írjam ki helyetted a problémád: hamar kiégnek a mai ócska izzók. Igen, tudjuk. Próbálj bekötni NTC-termisztort, ha annyira értesz hozzá, próbálj ki E27 halogénizzókat is, hátha jobban beválik, mint nekem is.

2019. dec. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

légy szíves publikus kérdéseidet ne privát üzenetben küld, mert erre allergiás vagyok és közzéteszem:

"Az üzenet témája:

Kripton izzó .


Az üzenet szövege:

Normál , lakossági felhasználásról van szó .

Nem akartam ragozni: E-27-es, állólámpában használom

és dimmelem . A hálózati feszültség 235-238 V

Kb. két-három hét után kiég. Kihagyták belőle a

biztosító szálat is!

A kapható izzók már eleve sötét ballonúak, így

nincsenek a kripton izzók árnyékában sem .

A szabályozható LED fénytartománya és ára sem megfelelő."

Akkor - ha a LED-es fényforrások fénye/ára nem tetszik, a hagyományos izzók meg nem hosszú élettartamúak - marad a halogén.


Már belinkeltem a GE/Tungsram termékeit - ezen felül még a Philips gyárt ilyet:

* [link]

* [link]


esetleg az Osram:

* [link]

ha még találsz forgalmazót:

* [link]


De ezek maximum elfekvő készletek lehetnek, ugyanis az EU-ban megszűnik a halogén lámpák forgalmazása:

* [link]

* [link]


Ideje lesz megbarátkozni a LED-es világítással.

2019. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Visszautasítom a privát üzenetet.

(Szánalmasnak is találom a privát üzenetet.)

Nem "fer".

2020. jan. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!