Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Felrakás közben leszakadt a...

Felrakás közben leszakadt a kültéri fényfüzérem 220-as villája a zsinórról. Elvileg meg lehet javítani?

Figyelt kérdés

Amikor megpróbáltam spirál alakban feltekerni a korlátra,

menet közben teljesen összegubancolódott a vezeték, és amikor próbáltam óvatosan (és kissé morgósan) visszacsinálni és leszedni, a 220-as adaptere/dugasza/villája leszakadt a kötegről. Elvileg ezt meg lehet még javítani?



2019. dec. 13. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Lehet venni másikat amit fel lehet rá szerelni:

[link]

2019. dec. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

"Elvileg meg lehet javítani?"

Elvileg igen.

Gyakorlatilag meg vannak olyan ipari hulladék termékek, amivel nem érdemes kockáztatni.

Egy lakástűz vagy áramütés nem ér meg annyit.

Olyat vegyél, ami adapterrel működik, és a vezetékelésben már csak törpefeszültség van. Az a veszélyeség kockázatát minimásisra csökkenti.

[link]

2019. dec. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Ha az 1. általjavasolt dugvillát szakszerűen bekötöd rá, akkor nem lesz gond.


2. válaszoló, attól még nem silány egy termék, hogy nem törpefesz vezérli. A dugvilla leszakadás sem biztos, hogy a termék minőségének jelzője, én már láttam balf a sz usert addig tépni tápkábelt míg szintén ide vezetett a jelenet.

Szervizesként tudnék mesélni, hogy hány telefon töltőcsatlakozója válik el gyári hibából és hány a user hibájából az alaplaptól, mert a balf a sz rángatja, tépi a tápcsatit.

2019. dec. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"Elvileg ezt meg lehet még javítani?"

Elvileg nem.

Nekem legalábbis nincs olyan képességem, hogy az elmémmel megmozdítsak egy forrasztópákát. De még egy csavarhúzót sem. Uri Geller talán, de ő meg nem ért a javításhoz szerintem.

Magam viszont (vérprofiként) hagyományos, gyakorlati módon bizonyára meg tudnám csinálni.

2019. dec. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:
23%

Megjegyezném, hogy szerintem (a kérdező homályos leírásából feltételeznem kell) a fényfüzér dugasz adapteréből szakad ki a vezeték, ami törpefeszt (pl. 12V-ot) állít elő.


Nos ha így van, akkor a megmaradt vezetékre felszerelni egy közönséges dugvillát igen ostoba hiba lenne!!

2019. dec. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Végül megoldottam a kérdést (vettem egy újat) :), nem rizikóztam a régebbi vezeték bütykölésével. Ahol mér bütykölni kell az ilyesmit az már rég rossz. Köszönöm az eddigi tanácsokat, válaszokat! :)
2019. dec. 28. 12:29
 7/8 anonim ***** válasza:

"Végül megoldottam a kérdést (vettem egy újat) :), nem rizikóztam a régebbi vezeték bütykölésével."

Erre alapoznak a gyártók, akik elszakadósra csinálják a vezetékeket.

2019. dec. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szirty ***** válasza:

"Erre alapoznak a gyártók, akik elszakadósra csinálják a vezetékeket."


Nem erre alapoznak.

Egyrészt minden vezeték elszakítható, másrészt minden gyártó arra törekszik hogy a lehető legolcsóbban gyártsa a legtöbbet ami silányabb anyaghasználattal járhat...

Hagyjuk ezt a tervezett elavulás baromságot!

2019. dec. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!