Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tervezett elavulás létezik?...

Gábordegábor kérdése:

Tervezett elavulás létezik? Direkt silány kütyüket sóznak ránk? Hogy a gazdaság növekedjen? Pl számlálóchip a nyomtatóban hiba 10000 nyomtatás után stb.

Figyelt kérdés
2019. dec. 16. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Mindjárt jön pár ember, aki majd jól meg fogja mondani, hogy tervezett elavulás nincs, csak tervezett élettartam, meg hogy rosszul értelmezzük a tényeket stb.

Igazából tervezett élettartam van, de ez tényleg valós, a cégek külön alkalmaznak olyan embereket, akik úgy tervezik a termékeket, hogy azok csak egy bizonyos előre megahtározott ideig bírják, pl a biliműanyagből készült laptopok.

2019. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
A jelenség létezik, de nem ilyen számlálós baromság formájában. Egyszerűen úgy játszanak az anyagok típusával, méretével, kialakításával, hogy az X időt kibírjon, utána viszont kakukk. Illetve van egy másik dolog is, ami borzasztó eredményt hozott időtállóság terén, ez pedig az ólommentes forraszanyag. Ugyanis bár környezetszennyező, de sokkal jobban bírja a rázkódást, hőingást, meg sok mást is, köszönhetően az ólom adottságainak. Mióta ezt betiltották, az elektronikus eszközök élettartama hatalmasat zuhant. És ez csak egyre rosszabb lesz, ahogy egyre több anyagot tiltanak be.
2019. dec. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mobilgyártó termékének az akkumulátor kapacitása csökkent erre a softvere lecsökkentette a teljesítményt is hogy ne pár ezer forintért cseréld le az akkut hanem több 100 ezerért vegyél 1 újat úgyis lassú már nagyon. Szerintem is létezik ez a hozzáàllás.
2019. dec. 16. 14:37
 4/12 anonim ***** válasza:
15%

# 3

Épp nemrég olvastam, hogy ez butaság. Pontosan már nem emlékszem, de úgy kell elképzelni (ha nem is legjobb hasonlat), hogy nem bug, hanem feature, ami pont jó a felhasználónak.

Van sok hasonló dolog, amit buta laikusok kiforgatnak.

A tudatlan képzelgés hihetetlen baromságokra képes.

2019. dec. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem is létezik, éppen ezért kell mindig minőséges terméket vásárolni mert ár/érték arányban sokkal jobban megéri mintha egy olcsóbb terméket cserélgetnénk!
2019. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
A minőségi termék is kipurcan 3-4 év alatt. Igen, létezik. Régen a nagy szocilalizmusban árult mosógépek, porszívók, hűtők 20 évig is működtek. Most találj egyet. Nem fog menni. Mindkettőt megéltem. Van olyan tévém, ami még most is működik, pedig közel 40 éves. A másik a mosógép. Az első automata mosógép még most is működőképes (igen, az elmászkálósra gondolok). Mindkettő fent a padláson. A mai gépek max. 5 évre vannak tervezve, még akkor is, ha a legjobb márkát választja az ember. Ennyi.
2019. dec. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lehet ezért fulladt kudarcba a szocializmus gazdasága.
2019. dec. 16. 15:31
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
Ha a tárgyaink, eszközeink örökké tartanának, akkor még a régi kőbaltáink is meglennének.
2019. dec. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%
Üdv a fogyasztói társadalomban. Azért élünk, hogy fogyasszunk, és nem fordítva, a gazdaság ettől pörög, bármilyen sajnálatos vagy furcsa!
2019. dec. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%
Én már hallottam olyat, hogy valakinek valami a garanciaidő letelése után egy hónapon belül elromlott. De nemtom van-e pont ilyen kalkuláció, hogy direkt a javítási átvállalás határideje után röviddel romoljon el. Amikor már nem a gyártó állja a javítási költséget. Na, de szóval , van az a harisnyás sztori, hogy régen tök jó minőségű harisnyákat csináltak, jópár évig kibírták, de aztán rájöttek, hogy ha ilyen nagyon jóó, strapabíró harisnyákat gyártanak, akkor az emberek nem fognak tőlük sokat vásárolni, mert mondjuk egyet megvesznek, és az egész életük végéig kitart, és akkor nekik abból nem lesz több bevételük, és akkor megmondták a dolgozóknak, akik tök sokáig tanulták, hogy hogyan kell nagyon jó minőségű harisnyát gyártani, na, szóval megmondták nekik, hogy át kell állni gyengébb minőségre, mert így ha ilyen jót, strapabírót gyártanak, akkor nem lesz belőle hosszútávon bevétel. És akkor, hogy felejtsenek el mindent, amit eddig a jó harisnyakészítésről tanultak, és akkor kezdjenek el valami kevésbé magasabb minőségűt gyártani. Én ilyen sztorit hallottam. De nemtom.
2019. dec. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!