Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elveszett blokk, és a keresked...

Elveszett blokk, és a kereskedő nem töltötte ki a jótállási jegyet. Így is érvényes a garancia?

Figyelt kérdés

A magyar fogyasztóvédelmi törvények alapján a 10000 Ft feletti tartós termékek mellé járnia kell jótállási jegynek, akit a kereskedőnek kell kitöltenie. Ezzel érvényes a garancia, de a vásárlást igazoló blokkot is el kell fogadnia.

Októberben vásároltam (külföldön, de az most nem lényeges, mivel Európai garancia van a termékre, ami fel is van tüntetve a dobozon magyarul is) SONY vezeték nélküli fülhallgatót. Viszont a blokkot sajnos elveszítettem, a fülhallgató pedig elromlott. Emailben felkerestem a sony-t, hogy elveszett blokk esetén mik az esélyeim, ahol azt mondták semmi gond, a jótállási jegy elég. Viszont a jótállási jegy nem lett kitöltve vásárláskor. Amikor ezt megírtam, második emailben már azt mondta a Sony a jótállási jegy magában nem is elég, téves infót kaptam tőlük, muszáj a blokk, sajnálják, benéztem.

A dobozon magán fel is van tüntetve a gyártási idő(2019. 05.) ami még így is az egy éves garancia időn belül van, tehát biztosan tudom igazolni hogy még garanciális. Mit tudnék tenni?

[A cégnek ahol vásároltam (Saturn Németország) már küldtem egy e-mailt nemrég, hogy kérhetnék-e másolatot a számláról, de még nem érkezett valasz, a kérdés tehát abban az esetben releváns, ha nem kuldenekt]



2019. dec. 21. 03:17
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Valami, a vásárlást igazoló dokumentum mindenképp kell: blokk, garijegy, számla. Ha semmi nincs, akkor nincs esélyed.

Én hasonló helyzetben azt tenném, hogy vennék egy másik pontosan ugyanolyan terméket, és a frissen vásárolt termék papírjaival három napon belüli cserével kicseréltetném a Sony-val a meghibásodott régit. Így lesz két ugyanolyan, de jó eszközöd, amiből az egyiket utána eladhatod. Így lehet minimalizálni a veszteségedet. Esetleg, ha nagy szerencséd van, pont a karácsonyi ünnepekre tekintettel, lehet hogy az ünnep után még a frissen vásároltat a bolt is visszaveszi, és levásárolhatod az árát valami másra.

2019. dec. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

"pontosan ugyanolyan terméket"

és a gyári száma is ugyanaz lesz? mert általában ráírják a gyári számot a garipapírra.

főleg ha ezek után a kérdező kérni fogja a gari papír kiállítását, akkor biztosan részletesen ki fogják tölteni.

ha a terméket bevizsgálják akkor azon meg látszani fog, hogy 2 hónapos nem 1 napos.


Én a helyedben visszavinném. Ha vissza tudsz meni egy saturn-ba. Inkább személyesen kérd a számla másolatot, emailre ekkoracéget nem nagyon válaszolnak.

Nekem már volt olyan, hogy a gyári szám alapján megnézték, hogy mikori a cucc és javították papír nélkül

2019. dec. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Nem, nem töltik ki mindig, sőt. Szerintem sanszos hogy egy fejhallgatónak nincs is, vagy nem jegyzik.

De egy kis kreativitás legyen már. Mondjuk bemész a Médiába, kihozod, kifizeted, aztán nem azonnal mész lepecsételtetni a garijegyet hanem visszamész másnap, az azóta “kibontott” régivel, és ha foglalkoznak vele, amit kétlek, akkor a régi eszköz száma kerül a garijegyre.

2019. dec. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%
Én egy kb. 30 ezres routert gariztattam már le így, konkrétan a kutyát nem érdekelte a szériaszáma, darabra ment a dolog. Egyébként blokkal vittem vissza, nem a garijeggyel, az ki sem volt töltve.
2019. dec. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2019. dec. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!