Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Biztonságos (nem tűzveszélyes)...

Biztonságos (nem tűzveszélyes) nagyfeszültségű (400V) áramot továbbító kapcsolókat egy fa kapcsolószekrénybe építeni?

Figyelt kérdés

Adott egy erősáramú 400V-os "hobby" rendszer, amit most építek a könnyebb szállíthatóság és dizájn miatt egy fa dobozba szeretnék építeni, de félek hogy ez így veszélyes.


Ha ez így tényleg veszélyes, akkor az esetleg szóba eshet, hogy egy műanyag előlapra szerelem a csatlakozókat amit beszerelek a fa dobozba? Vagy ez is veszélyes?


2019. dec. 28. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

400 V nem áram, hanem feszültség.

Nem nagyfeszültség, csak kisfeszültség kategóriába esik az erősáramú szakmában.

A mérőszekrények manapság is készülnek fából, ha jól tudom.

Hogy mit akarsz, nem tudom, én meg tudnám oldani, hogy nekem jó legyen.

2019. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyfeszültség 120kv felett.
2019. dec. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Régen is fából voltak, mostanáig is vannak fa oszlopok az út mellett, amíg nem dönti ki valaki kocsival, biztonságosak.
2021. júl. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!