Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nincs hang a projektoros...

BeNX kérdése:

Nincs hang a projektoros tv-men mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Hallgattam a zenét a projektoros tv-men xboxon keresztül, majd mikor felcsavartam a hangerőt megszűnt a hang, teljesen, gyanakostam hogy a vezetékekkel vagy ahangszoroval van a baj, kiutottem volna de nem. Elkezdett magatol búgni, recsegni utanna megszunik , megint csinalja es megint megszunik de hangot nem ad. Szetszedtem kiprobaltam mas hangszorokkal es nincs baj, megnéztem a nyák lapot es ahoba megy a hangszorok csatija ott nincs sérulve semmi, tobb százlábú és audio/video csatlakozot(ez a piros fehér sárga pontos nevét nem tudom) kiprobaltam es mindnél ez van, mi lehet a baja? Szerelohoz nem tudom elvinni mert nehezen mozdithato, es sajnalom kidobni mert remekul szolt a tv

Mi lehet a baja?



2020. jan. 2. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az erősítője halt meg, valószínűleg még a bemeneti ágon, ha búgást kiad.
2020. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Elromolhatott.
2020. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Nincs ilyen, hogy "bemeneti ágon", ez nem így működik.

Túlterhelés csak a végfokra hat, vagy a tápellátásra.

Előfordulhat, hogy valamelyik tápszűrést biztosító elektrolit kondenzátor már előtte is halálán volt, csak most kapta meg a kegyelemdöfést.

2020. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Akkor hívd házhoz a tv szerelőt, biztos van aki elmegy.
2020. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem biztos, hogy egyszerű szakembert találni, én például már akkor sem kedveltem ezeket a projektorosokat, amikor még több volt belőle.

Viszont annyira sok nem volt, hogy ne tudtam volna elengedni (nem vállalni).

2020. jan. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben elmagyarázni nemtudom milyen hang pontosan de videót tudok kuldeni privátban esetleg, ha valaki kuld uzenetet felvehetjuk a kapcsolatot es elkuldom!
2020. jan. 2. 21:38
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Annyit még hozzátennék, csupán bömböltetéstől nem nagyon szokott tönkremenni egyik TV végfoka sem, illetve a hangvégfok hibája ritka kuriózumszámba megy. Ezt valahogy nem szokták alulméretezni, illetve a belső védelem is végzi a dolgát.

Vannak például hallássérültek, akik nem kímélik, ők is csak a hangszórókat szokták kinyírni, de azt rongyosra.

Tápellátási hiba inkább jellemző, ami esetleg közvetve károsíthatja a végfok IC-t is. Hogy most ne térjek ki egyéb hibákra, amikor eleve nem is kap hangjelet a végfok, ami egészen más okokra vezethető vissza.

Privát supportban viszont nem tudok segíteni sajnos, csak hobbiból látogatom ezt az oldalt, csak nyilvános felületen.

2020. jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Végülis működik mind a két hangszóró, kipróbáltam erőssítővel őket külön külön és probléma mentesek, itt az a baj hogy a tv akkor is zúg, recseg ha egyetlen portba sincs dugva semmilyen eszköz, azaz ha minden százlábú üres akkor is ezt csinálja valamint ha a hang a tv-n le van húzva valamint a digiboxon is 0-ra akkor is ugyan ez a helyzet, lehet valami vezérlő ment el benne, annyira nem vagyok tisztába ezeknek a felépítésével ezért szeretnék legalább pár javaslatot vagy ötletet kapbi mit csináljak, vagy egyáltalán milyen baja lehet, mi fordulhatott elő.
2020. jan. 2. 22:15
 9/10 anonim ***** válasza:

"ezért szeretnék legalább pár javaslatot vagy ötletet"

Mi pedig egy típust.

2020. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Pontos típust nem tudok mondani sajnos egyenlőre de Toshiba márkájú


Itt egy kép róla:


[link]

2020. jan. 3. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!