Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Pc tápegyséből 12v-os adapter?

Pc tápegyséből 12v-os adapter?

Figyelt kérdés

Van egy 12voltos 2.1 erősítőm és 12v-18v ig működik és sztem a pc táp pont jó lenne.


Számítógép tápból lehet venni 12 voltot úgy hogy a gép megy??

Mert sok helyen olvastam hogy egymagába nem lehet mert elronja a tápot+ meg állítólag le kell terhelni az 5v részét (egy nagyonrégi tápom már elromlott ,,,de nem kár érte mert félig meddig rossz volt,,, meg volt helyette még pár darab)

Van nekem egy régi gépem amit már semmire se lehet használni biosig bekapcsol,,, úgy bekapcsolt állapotba lehet szedni a 12voltjából vagy attól még így is elromlik?


2020. jan. 8. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A gép elegendő terhelést biztosít az 5V ágra is, mindamellett volt egy tanulságos eset régebben, más fórumon.

Barkácsolt az ember a gépén, 12 V-ot testre zárta véletlenül. Védelem lekapcsol, gép megáll.

PC-tápokat ilyenkor áramtalanítás után lehet bekapcsolni.

HDD meghalt. Miért?

Mert amikor a 12 V ágon túláram keletkezik, a primer PWM rászabályoz, hogy kompenzálja a terhelést. Csakhogy ettől pillanatra felugrik az 5V is, mivel közös trafóról mennek (legalábbis a klasszikus felépítésű PC-tápokban).

Igaz, hogy van egy feszültségfigyelő védelem, de mire az lelőtte a tápot, a HDD belepusztult.

2020. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazából a gép működne windows xp menne rajta csak hát 2002es a gép és már nincs szükség rá, kidobni nem akarom mert ilyenre talán jó,,, winchester nincs benne ram is csak 512mb annyira túlságosan nem régi mert atx-es meg nagyon ritkán nem indul az alaplap


Egyébként mielőtt még elkeztem volna a másik pc tápot egymagában használni a 12volról akkor olvastam hogy nem szabad,, gondoltam hogyha tényleg igaz hogy elromlik ha nincs terhelve az 5v ,,akkor gondoltam hogy használom a másik tápot géppel mert ott megy az alaplapba 5v bőven



Egyébként már 1-2 hete használom így a tápot és semmi baja igaz 1-2 kondenzátor még régen felpúposodott de attól még működik de majd hamarosan kicserélem mielőtt elcseszi az erősítőt :)

2020. jan. 8. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!