Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 12V csatlakozó, asztali pc...

12V csatlakozó, asztali pc tápegységén keresztül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy laptop kijelzőt beleimplementálni egy Mini-ITX build -embe, viszont a képernyő vezérlőnek 12 volt kellene, viszont nem szeretnék egyel több kábelt, amit be kell dugni a konnektorba. Lenne egy moduláris tápegység, meg lehetne oldani, hogy a 12 volt onnan menjen a vezérlőbe?

Működne, ha leszednék egy ilyen 12V DC csatlakozót és hozzáforrasztanám egy 4-pines tápkábelhez?

Szeretek barkácsolni, gépeket építeni, de elektronikából nem vagyok túl jó.

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. nov. 9. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Működhet, ha van a tápban annyi tartalék, hogy a PC mellett képes meghajtani az LCD-t is. Meg kell nézni/mérni, mennyit fogyaszt most a PC, mennyit az LCD, és ezeket összeadva ellenőrizni, elegendő-e hozzá a táp 12V-os moduljának illetve a teljes tápnak a teljesítménye.


Mielőtt belekezdesz, nézd meg kétszer az LCD tápfeszigényét (biztos 12V?) és a csatlakozó lábkiosztását!

2019. nov. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Megoldható, csak tekintettel kell lenni arra, hogy ezáltal közös lesz a GND.

A moduláris tápegységek eleve korszerűbbek általában, mint a klasszikus PC-táp, ahol az 5V ágra is kell műterhelés, hogy a 12V rendesen beálljon.

Komolyabb tápoknál ez egymástól függetlenül stabilizált.

Nekem régebben volt egy jobbfajta monitorom, amit fénycsövesről átépítettem LED-háttérvilágításúra. Ezzel együtt az eredeti tápegységet is kidobtam belőle, mert az átalakított szerkezet már 5 és 12 V-ot igényelt.

Azt pedig pont a PC-tápból vezettem ki én is.

DVI-kapcsolat lévén a földhurok sem számított, ellentétben az analóg átvitellel, ahol problémát okozhat.

2019. nov. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 9. 19:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Szívesen, csak még arra a majomra lennék kíváncsi, aki lefikázta a #2 válaszom, hogy mi a problémád kisöreg? Normális vagy?

Mesélj, hol fáj?

2019. nov. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!