Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy ezért nem...

Lehetséges, hogy ezért nem tölt a laptop?

Figyelt kérdés

Eddig minden jó volt. Otthon és vidéken is jól működött. Viszont amikor Budapesten vagyok, ott nem túl jó az áram a lakásban, sőt, elég rossz, de tényleg, ráférne egy újítás. Elromlott több konnektor, az egyik lámpában mindig kiég az égő stb. Mivel alig van már használható konnektor, így nagyon régóta úgy lett megoldva, hogy egy helyre be van dugva a hosszabbító, aztán abba még egy van dugva, és mindkettő használva van. Eddig nem volt vele probléma, de kb. másfél hónapja vettem egy Xbox one-t is, amit ide is el szoktam hozni. Jelenleg egy hosszabbítóban van a TV, a TV box, a router és az Xbox. Az egy üresből jön még egy hosszabbító, abba bedugtam egy telefont, azt töltötte, a laptopot már nem töltötte. Néha-néha a bedugás elején felvillant a jelző lámpa, de utána ki is aludt egyből, nem töltött. Ezt 2 napja csinálja... A laptop rendesen működik, ha akksiról megy, meg töltőről is jó, ha felveszi a töltést. Érdekes, hogy eddig nem csinálta, meg egyébként is itt vagyok vasárnap óta, és csak az utóbbi 2 napja csinálja. Mindeközben barátnőm testvérének is be van dugva a telefonja egy másik konnektorba, még egy konnektorban van egy ilyen több ágú elosztó a konyhában, ott a mikró, van mikor a páraelszívó és a kávéfőző is be van dugva. Egy másik konnektorban pedig a bojler, a fürdőben néha a mosógép. Ezek így egyszerre ritkán mennek, viszont a több hosszabbítósnál minden este így van.


Érdekes az is, (ez mindig is így volt), hogy amikor itt használom a laptopot, és végig húzom rajta az ujjam, érzek egy furcsa, bizsergető érzést, otthon vidéken ilyen sosem volt. Meg amikor fogom a laptopot és barátnőmhöz érek, akkor is érzem, ott, ahol őt érintem meg.


Kivittem a laptopot a fürdőbe, ott egyből töltött. Érdekes, hogy már másodjára nem, meg a konyhában sem. Kipróbáltam a szobában úgy, hogy kihúztam a hosszabbítót (amibe már be volt dugva a telefon), meg az Xboxot is és közvetlenül az első hosszabbítóba dugtam. 2-ből 2x is töltött a laptop. Ezután visszacsináltam mindent, hogy kipróbáljam megint 2 hosszabbítóval, mindennel bedugva, nem volt jó. Megint megpróbáltam úgy, amikor működött (egy hosszabbítóval, kevesebb eszközzel), elsőnek nem volt jó, de átdugtam a egy másik csatlakozóba, amibe az Xbox volt dugva előtte (ugyanaz a hosszabbító) újra töltött.


Ilyen előfordulhat, ha rossz a házban az egész áram, ráadásul le van terhelve? Viszont azt nem értem, hogy a többi eszköz miért jó... Mondanám, hogy a laptop vagy a töltő a rossz, de amikor sok mindent kihúztam, jó volt, eddig sem volt vele probléma, egész ünnepek alatt vidéken tökéletes volt (3 hétig), meg előtte is, így nem tudom...


Tegnap nem csináltam végig ezt a procedúrát, csak a telefont húztam ki, de 3-4 próbálkozás után töltött is, ezért nem foglalkoztam vele akkor.


Akinek volt ideje és kedve végigolvasni és ért az ilyenekhez, az legyen szíves véleményt írni, hogy lehetséges-e, hogy ezért nem tölt. Előre is köszönöm!



2020. jan. 10. 02:29
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Kiderült a probléma. Elrakattam egy töltőt egy üzletben, de inkább vittem a laptopot is és a régi töltőt is. Új töltővel tökéletesen töltött, régivel ott sem. Mondtam, hogy azért nézzék már meg azt is, hogy a táp marad, csak a konnektoros részét kicserélik, hogy azzal megy-e. Mondta a srác, hogy tuti nem az lesz a gond, de azért megnézte. De, azzal volt a gond, amit a konnektorba kell dugni. Kicserélte, már jó is. 11ezer helyett megúsztam 1.500Ft-ból így. Köszönöm mindenkinek a választ! :)
2020. jan. 10. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!