Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mikrosuto tafobol hegeszto?

Gfarkas kérdése:

Mikrosuto tafobol hegeszto?

Figyelt kérdés
A you tube-n latottak alapjan barkacsoltam ket sorba kotot trafobol egy ilyen hegesztot, a szekunder tekercset 6 mm-es rez huzalbol tekertem (egy trafon kb. 13-14 menet van) de csak 20V jon ki es a 2.5 palca leragad.Vekonyabb palcaval mukodne? Vagy tul keves a 20 V?

2020. jan. 12. 05:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát így olvasva az egyetlen dolog, ami ebből kisülhet, az egy jó kis áramütés/tűz, amihez inkább nem kezeskednék (és szerintem mások sem nagyon itt GYK-n).


Ha hegeszteni akarsz, olcsón lehet kapni kis munkákhoz tökéletes hegesztőtrafókat, például a Lidl Parkside márkája igen jó. Ha azt a 30-35 ezret nem tudod kifizetni, akkor inkább ne hegessz. Ez már túl kókány, amiről te beszélsz. Ha netán működésre is bírnád anélkül, hogy agyonütnéd magad, a hegesztés minősége akkor is használhatatlan lenne.

2020. jan. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szirty ***** válasza:

Inkább az áram lesz kicsi. Próbáld ki vékonyabb pálcával.

Mérd meg az áramot lakatfogóval.

2020. jan. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű matek.

800W-os trafó osztva 20 volttal, az hány amper?

Szimplán az a baj, hogy rossz videót néztél.

Építsd meg ezt:

[link]

2020. jan. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szirty ***** válasza:

"800W-os trafó osztva 20 volttal, az hány amper?"


Kettő trafót kötött sorba azt írja!

Ami ugyan nem négy, de nem is egy :)

2020. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Kettő trafót kötött sorba azt írja!"

Nem is vitattam. De mivel sorban van, az áramok nem adódnak össze. Csak a feszültségek. És ő maga írta írta, hogy 20 voltja van. Az áramot meg nem írtam. Tehát nincs ebben semmi helytelen. Viszont a 800W az lehet hogy az ő esetében sok, az is lehet hogy csak 500W-os trafója van. Így tovább romlik a 2.5-es pálca helyzete. Erre alapozva javasoltam a 4 trafós megoldást.

2020. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pár éve áldoztam egy olcsóbb, de elismertebb inverterre a szenvedés helyett. Oké, hogy portól védem, meg nem hagyom ütődni, se most kint a fagyban, de mennyivel kevesebb ez a macera, mint külön melóval alkotni valami leragadósat a régi technológiával... Egyedül akkor érné meg, ha videósorozat készülne róla, ami idővel elég nagy időnyerő lesz sokak számára, így ad is valamit egy kísérletezős csatorna értékéhez.
2020. jan. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szirty ***** válasza:

"Nem is vitattam."


800W-ot írtál :)


"De mivel sorban van, az áramok nem adódnak össze."


A teljesítmény összeadódik.

2020. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megoldva. Harom trafot kototem sorba, 31 V jon ki ( A-t nem mertem) de 2.5 palcat ugy viszi mint a zsir sot a 3-ast is , nem ragad le a varat olyan mint a higany , egybefolyo. Elvezet vele hegeszteni. Kosz a valaszokat foleg a negy trafot ajanlonak .
2020. jan. 13. 04:17
 9/9 A kérdező kommentje:
A Lidl hegesztot ajanlonak uzenem , minek tartsak tojotyukot mikor a Lidl-ben lehet tojast venni !
2020. jan. 13. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!