Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van egy házimozi tápegységem...

Van egy házimozi tápegységem és abban van egy "transzformátor" azt hogy lehet kimérni hogy jó-e vagy nem?

Figyelt kérdés

Multiméterrel ki lehet mérni hogy jó-e mert bekapcsolt állapotban nem jön semmi fesz. belőle (a nyák aljára oda van írva hogy melyik láb hány volt)


ki szeretném deríteni hogy a trafó miatt nem jön ki belőle semmi vagy a transzformátor és a biztosíték közötti alkatrészek valamelyike nem jó


Az tápegységről a kép: [link]


A kép nem saját tápról készült,,, mert az enyémen vannak a transzformátor után( tehát 12v 24v os körben vannak a rossz alkatrészek) vannak rossz alkatrészek csak azokat addig nem akarom kicserélni amíg ki nem derül hogy a tranzformátor jó-e mert néztem a kapcsolási rajzon a transzformátor típusát de nem lehet kapni


2020. jan. 13. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Felejtsd el, az a trafó nem szokott tönkremenni.

Kapcsolóüzemű tápegységekben más alkatrészek szoktak meghibásodni.

2020. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

A transzformátor szinte biztos, hogy jó.

De ez nem hálózati transzformátor! Mert ez egy kapcsolóüzemű tápegység.

NE KOTORÁSSZ BENNE!

Ott a panelon direkt hálózati feszültség van, több mint életveszélyes benn méregetni.

Azon a képen a felső részén van az érinthetetlen rész.

Kezdve jobb oldalon a hálózati betáppal, aztán a biztosíték és így tovább egészen a bal széléig.

És a karikázott trafó alján is ott van.

A másik (lejjebb lévó) oldalán már elvileg érinthető, de ne tedd...

2020. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

59%-os, úgy tűnik, hogy aki utazik rád, több userrel is rendszeresen negatívozza a válaszaidat.

Most kaptál tőlem két pozitívat két felhasználóval, és a várt 67% helyett csak 55 lett.

2020. jan. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 Persze, több loginnal is nyomul, azt is letagadta, amikor lebukott. Ez a módszere, direkt provokál, azután ha valaki szóvá teszi (joggal), elkezd gúnyolódni, hogy mit siránkozol stb. Láttam, hiszen nem csak velem csinálta, mással is. Közben meg neki lehet nagyon fontos a százalék, a kiprovokált vitában önmagát minősítgeti felfelé. Szánalmas.

Sajnálom is persze a nyomorultat, lelki sérült. Lehet, hogy molesztálta a faterja.

2020. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most mi a probléma? :)
2020. jan. 13. 21:11
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Semmi különös, csak itt mindig akad valami beépített elmebeteg, de nem érdemes vele foglalkozni, mert ebben éli ki magát, hogy provokál.

Tudással, értelemmel nem bír kitűnni, így csak ez marad neki. A mínuszolgatás, meg a veszekedés.

2020. jan. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#4 én nem vettem észre semmi provokációt (nem értem)
2020. jan. 13. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!