Hogyan építsem meg?

Figyelt kérdés

Valaki tud segíteni, hogy mire kell figyelni, ha meg akarom építeni ezt a lámpát?

www.youtube.com/watch?v=ciRrrC5OS6c



2020. jan. 26. 22:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ami szerepel a videóban, bizonyára megfelel, miután hasonló van a fókuszolható zseblámpákban is. Csak úgy kell tervezned a 3D nyomtatást, hogy egy menetes csőszerű fejet alkotsz hozzá, abban lesz a lencse. Ahogy tekered, úgy változik a távolság a LED-hez képest.

De ezt én kipróbálnám már előtte. Hűtőbordán beindítod a LED-et, mehet kisebb árammal is, gyenge fénnyel. Mozgatod előtte a lencsét és beméred, hogy mi a jó beállítási tartomány, vagy egyáltalán úgy működik-e, ahogy szeretnéd.

2020. jan. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Mi van ha egymás mögé rakok egy homoró és egy domború lencsét? (A két lencse közötti távolságot változtatnám)

Van itt valaki aki ért ehhez a dologhoz?

2020. jan. 27. 14:24
 13/15 anonim ***** válasza:

Különösebben nem kell hozzá érteni, csak ahogy általános iskolában tanították. De lehet szimulálni is:

[link]

Ki is próbáltam, egyszerű. Itt az első lencse gyűjti a sugarakat, második teríti:

[link]

Növelem a távolságot, még jobban terít:

[link]

Ha felcserélem, első a szórólencse, utána gyűjtőlencse:

[link]

A szimulátorban be lehet állítani a fókusztávolságot is. Pozitív a domború, negatív a homorú. A lencsék egérrel tologathatók, gyerekjáték.

2020. jan. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kösz, sokat segítettél ezzel a szimulátorral. Így ki tudom találni, hogy milyen lencsékre lesz szükségem.

A fókusztávolság, amit a szimulátor ír, milliméterben értendő?

2020. jan. 27. 18:17
 15/15 A kérdező kommentje:

Miért van az, hogy két különböző programmal leszimuláltam a lencsék viselkedését és nem egyformán működnek?

Ugyanakkora fókusztávolságot állítottam be és ugyanaz a lencsék közötti távolság is (lásd vonalzó)

[link]

[link]

Az egyiknél ha közelítem a homorút a domborúhoz, akkor méginkább szétszórja a fénysugarakat, a másik szimulációnál pedig mégjobban összefókuszálja azokat.

2020. jan. 27. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!