Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Dual AC transzformátor Single...

Dual AC transzformátor Single DC-be lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy kis transzformátorom 2*12V 1.2 A-ron.

És azt szeretném csinálni ,hogy DC -be át alakitom és DC 12V 2.4A lenne ,gondolom mind szép elméletben de létezne rá megoldás neten edig nem találtam róla infot.



2020. jan. 27. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Két szekundert lehet párhuzamosan kötni, ha tényleg azonos a menetszám és nem jön létre közöttük kiegyenlítőáram.

Csak nehogy ellenfázisba kösd a kettőt, mert akkor zárlat lesz.

Ha viszont csak középleágazásos trafó, akkor nem is tudod párhuzamosan kötni, legfeljebb a kétdiódás egyenirányítót alkalmazhatod:

[link]

Természetesen ez esetben is a pufferen a szinusz csúcsfeszültségével kell számolni, mínusz a diódán eső feszültség.

2020. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kötném párhuzamosan a tekercseket semmilyen körülmény között. Elég csak megmérni multiméterrel, pár tized voltos feszültségeltérés biztos hogy lesz közöttük. Inkább legyen mindegyik egyenirányítva, majd ezek összekötve és pufferelve. De még így sem lesz teljesen azonosa terhelés a két tekercsen. A legjobb opció az lenne, ha sorba lennének kötve, utána egyenirányítva (ez így eddig 32-33 Voltos egyenfesz), majd ezután egy DC-DC konverterrel 12 Voltot csinálva belőle.
2020. jan. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen gyári trafók is, aminél tervezett opció a párhuzamos kötés is.

Főleg kétoszlopos kivitelben találkoztam ilyennel, ahol 2x 110 V (a múltban) primer az adattábla szerint is köthető volt párhuzamosan, valamint a két szekunder is, ahogy akartuk.

Ha véletlenül minimális kiegyenlítőáram áll elő (mA-ek?), azért abba nem fog belepusztulni különben sem, trafónak az még normál üzem.

Mindamellett nem véletlenül utaltam magam is a kiegyenlítőáramra, mert ilyenkor szeretem azt hinni, hogy más is azt tenné, amit én: megméri műszerrel és annak függvényében dönt.

Tudom, ezen az oldalon ez gyakran képtelen elvárás, amikor egyes kérdezők nem akarják megérteni, hogy mit és miért írok. De mindig remél az ember.

2020. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egy kis házimozi erősitöjének tápellátása volt.

Igy annyi információ van amennyit gyártó hagyot rajta szóval . YEL-BLC-YEL 2*1.2A 12V több info nincs ,sima téglatest traffó.


Ehez hasonlit : [link]

2020. jan. 27. 22:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor a párhuzamos szekunder nem menne, azt egyébként is csak a teljesebb kép kedvéért említettem.

De a #1-ben linkelt kétdiódás megoldás a szokásos felhasználása ilyen trafóknak. Már amikor nem kettős táp kell.

2020. jan. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Milyen esetekben használnak 4 diodás megoldást eyenirányitásra?
2020. jan. 27. 23:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor kétutas egyenirányítás szükséges, szimpla tekerccsel, vagy kettős tápigénynél középcsapolt szekunderrel.
2020. jan. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D ( https://www.youtube.com/watch?v=rZHRXB2o5tc)
2020. jan. 28. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!