Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért áll meg az automata...

Miért áll meg az automata órám, ha rajtam van?

Figyelt kérdés

Kaptam a napokban egy automata órát, viszont két nap után megáll.

Tudom, hogy elvileg úgy működik, hogy a kezemen húzza fel saját magát, de akkor, ha viselem, akkor nem mennie kellene állandóan?

Így, ha lerakom 5-6 órára akkor megáll. Ha felveszem akkor elindul, de hol megy, hol megáll. Az időt viszont így is újra kell állítanom.

Nem egy drága óra, talán emiatt áll meg teljesen miután lejár?



2020. jan. 29. 15:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ebben csak azért nem vagyok biztos, mert mikor megállt, akkor utána ha elszaladtam a bolti, meg jöttem mentem elindult ismét.
2020. jan. 30. 12:42
 12/20 anonim ***** válasza:
És utána fixen járt is? Nekem van egy régi Longines-em, az is elkezd járogatni, ha picit rázom, pedig nem automata. Ha járt utána fixen, akkor a tied valszeg tényleg automata, csak akkor kérdés, hogy miért nem húzza rendesen a főrugót. Miután láthatóan néha túléli az éjszakát, néha nem. Esetleg vidd el egy óráshoz. Ilyen volt alapból, amikor megkaptad? Vagy egyáltalán újonnna kaptad? Esetleg volt leejtve? Az okozhat ilyen tüneteket.
2020. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem, utána is hol ment, hol nem, de inkább nem mint igen, úgyhogy inkább szépen felhúztam újra (tegnap délután).

Hogy volt-e elejtve azt nem tudom, én kb. 3 hónaposan vettem át, ez a negyedik nap, hogy nálam van.

2020. jan. 30. 14:11
 14/20 anonim ***** válasza:
Ki kéne deríteni fixre, hogy automata-e vagy sem. Ez alapján az is lehet, hogy nem automata hanem naponta fel kell húznod egyszer. Márpedig ha nem hallod benned a súly csapágyát, ahogy forog körbe, nagyon könnyen lehet, hogy nem is automata. Van esetleg márkája, típusa? Vagy tudsz róla fényképet csinálni?
2020. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ezek az olcsó kínai szaroknál előfordul hogy a lengősúly nem húzza a főrugót eléggé. Érdemes kézzel húzni.
2020. jan. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Ertem, akkor minden rendben, nem fűzök hozzá nagy reményeket.

Tegnapelőtt délután ilyenkor húztam fel, azóta le sem tettem csak arra az éjszakára, és ment egész pontosan. Ma 13:00kor leraktam, kerek egy órára rá már állt.

2020. jan. 31. 14:43
 17/20 anonim ***** válasza:

Amúgy az első válaszoló szerintem nem írt valóságot. 30 ezres seiko az a seiko 5, 7S26 szerkezettel. Azoknak a járástartaléka max 40-42 óra. Illetve nem fogod a főrugót fölhúzni 40 másodperces rázással. Sokkal többre van szüksége.


Amúgy mondom, esetleg vidd el egy óráshoz. Lehet, valami 2 mp alatt javítható dologról van szó :)

2020. jan. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Amikor megáll ne akoronáról húzd hanem rázogasd. Ha nem indul el úgy akkor az vagy nem automata vagy beakadt a rotor.
2020. jan. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Jár vagy 5 percig, utána megáll.
2020. jan. 31. 18:15
 20/20 anonim ***** válasza:
Akkor valszeg automata, csak valamiért a rotor nem működik/nem húzza a rugót.
2020. jan. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!