Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen a generátor kimeneti jele?

Milyen a generátor kimeneti jele?

Figyelt kérdés

www.ebay.com/itm/PWM-Pulse-Frequency-Duty-Cycle-Adjustable-Module-Square-Wave-Signal-Generator-U/233314652603?epid=2118911874&hash=item3652a311bb:g:wT4AAOSwpLBdVm-s

Ennek a jelgenerátornak rendes váltakozó áramú négyszögjele van (úgy értem hogy az egyik félperiódusban pozitív, a másikban negatív a jel) vagy csak megszaggatja az egyenáramot?



2020. jan. 31. 17:04
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Még mindig nem érted.

Nem vontam kétségbe a szakember szavát.

Én laikusként írok valamit ami nem szakszerű, ezt kiemelitek.

De ti akik profiknak képzelitek magatokat, inyeneket írtok: kijön belőle a tápfesz, betáp stb...

Ezek hol szakszerű kifejezések?

2020. febr. 1. 18:52
 12/17 A kérdező kommentje:

"Eleve vicc, hogy feltetted ezt a kérdést, hiszen ha értenél hozzá, ezt nem is lett volna szabad."

Honnan kellett volna tudnom, hogy a jelgenerátornak milyen a kimeneti jele?

A hirdetés leírásának nyelve angol és én nem tudok angolul.

2020. febr. 1. 19:10
 13/17 anonim ***** válasza:

Azért azt nehogy úgy képzeld el, hogy én onnan fordítottam le a megfejtést. Csak alátámasztottam azzal, hogy jobban elhidd, de nekem ezt már rutinból is tudni kell, hogy mi az életszerű, vagy mi nem, hogyan szoktak működni ezek a dolgok, úgyhogy megmondhattam volna vaktában is.

Szakmailag ezek annyira kézenfekvő dolgok, hogy aki megkérdezi, az nem áll azon a szinten, hogy itt különösebben pampoghasson.


Betáp simán belefér a szakmai zsargonba egy fórumjellegű felületen, vagy egymás között, vagy akár a tanulóim előtt is vállalható.

Ugyanakkor mérget vehetsz rá, hogy amikor szakvéleményt írok pl. biztosítók részére (villámkáros készülékekről, vagy áramszolgáltatók által okozott túlfeszültségi károkról stb.), abban nem szoktam ilyen szavakat használni.

Amit viszont nálad megemlítettem, az bizonyos "felfogási" problémára, illetve tapasztalatlanságra utal, de ezt épp azért nem érted, mert nem látod át annyira a dolgokat áramköri, mélységi szinten (tranzisztorok szintjén stb.), ugyanakkor nagyobb benned a trollkodási hajlam sajnos, mint a szakmai, fizikai tudás.

2020. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Azt nem tudhatod, hogy milyen mélységben látom át a dolgokat.

Építettem már erősítőt, tápegységet, rádió transzmittert...

A gyakorlati tudás sokkal fontosabb mint az elméleti.

A szakkifejezések nem sokat érnek.

Beszélni valamirő és létrehozni azt, az két dolog.

Önállóan meg tudnék építeni egy távirányítású autót vagy egy gőzgépet...

Lehet hogy az alkatrészek felének nem tudnám a hivatalos nevét de az nem is érdekel senkit.


"Idősebbek nem tudják kezelni a számítógépet, vagy mégis, mit képzeltek magatokról?"

De vannak akik tudják kezelni a számítógépeket én ezt nem tagadom.

Csak sokan (nem mindenkire vonatkozik) el vannak szállva maguktól mert ők olyan tapasztaltak (az olyan dolgokban ami 40 éve volt aktuális).

2020. febr. 1. 19:58
 15/17 A kérdező kommentje:

Tudtok linkelni ebayről 500-1500Ft-os árkategóriában olyan jelgenerátort, aminek beállítható a frekvenciája, 5-30(vagy több) V feszültséggel működik és a kimeneti jele megközelítőleg megegyezik az alábbi liknre kattintva megtalálható négyszögjellel?


imgur.com/a/jGyOqUD

2020. febr. 1. 19:59
 16/17 anonim ***** válasza:

Tudtok, de ezt már rég elszúrtad, nem fáradozom miattad, mert túl sokat trollkodtál és számomra nem szimpatikus ez a hozzáállás.

Valójában az eredetileg kérdezett modullal is találkoztam már korábban és még nagyon sok mindennel az Aliexpress / eBay kínálatában, de úgy vagyok vele, hogy aki kérdez, adja meg a tiszteletet!

Nem kell itt célozgatni a 40 éves tudásra sem, mert ha én például folyamatosan követem a fejlődést és szervizemben is naponta találkozom új és újabb megoldandó problémákkal, akkor ilyen megjegyzésekkel nálam nem fogsz bevágódni...

Úgyhogy akkor kérd más segítségét, én inkább passzolnám a lehetőséget...

2020. febr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam hogy minden idősebb ember el van maradva.

Azt írtam hogy nem mindenkire vonatkozik.

2020. febr. 1. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!