Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy működik egy elektromos...

Hogy működik egy elektromos öngyujtó, amelyik olyan, mint a sokkoló?

Figyelt kérdés
Pici,mégis ívet húz,és gyujt, képes 1sec alatt abban a szent pillanatban egy papírt begyujtani,ha tényleg csak egy szent pillanatot adok neki?lehetne ezt az ivet amit létrehoz valahogyan mondjuk nagyobbá tenni,vagy kicsit gömb alakúvá?
2020. febr. 3. 16:29
 1/8 Zzzoli ***** válasza:

Az elve:

[link]


Nem tudod nagyobbá tenni az ívet.

2020. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szirty ***** válasza:

Mit szeretnél alkotni azt áruld el inkább!

Gömb alakú ív?

Gömbvillámot szeretnél csinálni, vagy plazma lámpát?

[link]

2020. febr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyennel akarsz szórakozni, Kínából lehet rendelni high voltage inverter néven áramköröket, ami 18650 akkuról (is) működik.
2020. febr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a villamos ív az plama.

lehet vele szórakozni, alakítani, de ahhoz "kicsit" komolyabb technológia kell mint egy öngyuszi.

2020. febr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igazából picit felerősíteni a gyujtó erejét,tehát ne lehessen benzines kanna mellett tárolni, oké,kis szikrával begyujt egy papirlapot ha 3mp-ig odatartom,ez nem elég gyors...(tudom,tudom,1sec is elég,de na,abba a szent pillanatba gyujtson ahogy megnyomom a gombocskát:) )
2020. febr. 3. 19:24
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Irritálóan zavarosan fogalmazol.

Majd vigyázz, nehogy tagold a mondatokat véletlenül!

2020. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nos. Kellene egy feltúrbózott elektromos öngyujtó,mégpedig annyi,hogy abban a szent pillanatban,ahogy megnyomom a gombot,abban a pillanatban lángoljon a papírlap,vagy kartondoboz,egyből gyujtsa be,rögtön,ne kelljen 3mp ig nyomnom. Egy picit fel kéne erősíteni.
2020. febr. 3. 19:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt elektronikával szokták megoldani, ahogy már említettem.

A piezo ennyit tud, még a gázkonvektorban lévő nagyobb darab is egy ütésre csak egy szikrát ad és még az sem gyújtana meg egy papírt.

Kínai gázgyújtó, ami egy ceruzaelemből állít elő nagyfeszültséget, az is gyenge ívet húz. Hiába folyamatos, de gyenge.

Kínából lehet rendelni erősebbet, azt viszont már említettem.

2020. febr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!