Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért megy el a hdmi-vel...

Miért megy el a hdmi-vel összekötött TV-n a kép bizonyos időközönként?

Figyelt kérdés
Monitorként használok egy Toshiba TV-t, ami HMDI kábellel van a géphez kapcsolva. Na már most az a gond, hogy bizonyos időközönként (fél, egy, vagy több perc elteltével) pár másodpercre elmegy a kép, de utána visszajön. Kb. 2-3 hete csináltam egy rendszer visszaállítást, és azóta ha bekapcsoltam, akkor jelentkezett a fent vázolt probléma. De az elmúlt, ha ki utána pedig bedugtam a kábelt. Most viszont ez már nem működik, és így nagyon nehéz bármit is csinálni.

2020. febr. 11. 20:20
 1/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Hálózati zavarimpulzusok szoktak ilyet okozni, más esetben. Szoftveres hiba nem igazán jellemző.

De a HDMI-kábel dugdosása nem ajánlott áram alatt, mert károsodhat a bemenet. Még jobbik eset, amikor a TV is földeléses (mint a számítógép), mert úgy azonos potenciálra kerülnek a HDMI-csatlakozók is. Olyankor szabad dugdosni is, nem árt neki.

Viszont találkoztam már olyannal is, amikor a PC-kimenet jelszintje is csökkent, meg a TV bemeneti érzékenysége is, így a kettő pont egymással nehezen jött ki, miközben minden más variációban, mindkettő jól működött.

HDMI-kábel hossza, minősége?

2020. febr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kb. 1-1,5 m hosszú a kábel. A gyártót sajnos nem tudom
2020. febr. 11. 22:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg egy kábel csere megoldaná a problémát?
2020. febr. 11. 22:43
 4/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

5 méternél hosszabb kábelnél fordul elő inkább probléma, de amúgy még 10 méteren is működnie kell egy jó kábelnek.

Próbálkozni lehet, de keresztpróbákat is célszerű végezni a hiba behatárolásához: másik jelforrás, másik kijelző.

2020. febr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. De az az érdekes, hogy alaphelyzetbe állítás előtt nem volt gond. Utána bekapcsolás után, de az a kábel ki-be dugása után elmúlt, most meg már percenként elmegy-visszajön...
2020. febr. 12. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!