Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rádióvezérelt falióráink,...

Rádióvezérelt falióráink, miért bolondultak meg pár napja?

Figyelt kérdés

Három rádióvezérelt falióránk mind napok óta többet állnak, mint mennek, illetve többször körbejárnak próbálják beállítani önmagukat. De lényegében, nem mutatják a pontos időt. :-(

Az elemek újak bennük, nincsenek lemerülve.

Gond nélkül üzemelnek két éve. Néhány hete már csináltak ilyet, majd egy ideig jól jártak. Most 4 - 5 napja meg vannak bolondulva.



2020. febr. 14. 01:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Akaszd le, vidd olyan helyre, ahol jó a vétel, hogy be tudjanak szinkronizálni. Ott ahol most vannak, valami zavarja a hosszúhullámú vételt. Azt innen nem tudjuk megállapítani hogy átmeneti vagy tartós zavarról van-e szó.
2020. febr. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagy a lakásunk, körpanorámás, mind a három óra máshol van. Létezik, hogy az egész lakásban mindegyiket valami zavarja?

Eddig működtek. Mi zavarhatja?

(DCF-rádiójellel működik a kezelési szerint)

2020. febr. 14. 08:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lett véve a lakásba valami új kütyü, aminek kapcsolóüzmű tápja (adaptere) van? Nekem már volt ilyanből gondom, a táp működési frekvenciájának felharmonikusai pont rázavartak a rádióvezérelt órák által vett sávra, és nem tudtak beállni az időre. Áthelyezéssel (másik szoba) megoldódott a gond.
2020. febr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyik óra magától beállt ismét, másikat én beállítottam manuálisan. Habár a kezelési szerint, amint ismét veszi a jelet, újra átáll rádióvezérelt módra.

A harmadik viszont megadta magát, nem reagál a gombok megnyomására. Hiába vettem ki, majd tettem vissza az elemet, folyamatosan körbe-körbeforognak a mutatók. Garanciális, így visszaviszem.

2020. febr. 14. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!