Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lépcsőházi autómata (impulzus/...

Lépcsőházi autómata (impulzus/idő-relé) 2 féle bekötése?

Figyelt kérdés

2 bekötés közül a vezetéksporolós (nullás) hogy működik?


Valaki el tudná magyarázni?


Arra gondolok, hogy amikor a nullára van kötve a kapcsoló egyik fele a másik meg a "B" vagy 3 as jelölésre, akkor az hogy tud műkődni? Hiszen kvázi nullát köt a bemenetre.

A töbvezetékest értem de ezt sajnos nem, valaki elmagyarázná? Köszi


2020. febr. 16. 15:00
 1/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Igazság szerint ez teljesen szabadon választott a tervező által, miután elektronika van benne, amivel bármiféle logikai működés megoldható, ahogy éppen akarom.

Itt van például a klasszikus GLE 2 rajza, ez is nullát kapcsol a bemenetre:

[link]

2020. febr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szirty ***** válasza:

Bizonyára nem tartottad fontosnak leírni a készülék gyártójának nevét és a pontos típust és ezért kapcsolási sémát sem mellékeltél.

Talán azt gondolod, hogy a világon létező összes lépcsőházi automata azonos módon működik, mert többféleképpen az nem lenne lehetséges.

Pedig nem így van ám!

2020. febr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2. Azért nem tartottam fontosnak leírni, belinkelni, mert ha rákeresel, 99% e kettő bekötést hozza a gugli.

1. Kőszönöm a választ, bár a müködés hogyanjára nem kaptam

2020. febr. 16. 21:27
 4/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

A fent linkelt egyszerű kapcsolási rajz működését érted? Akkor már lehet elképzelésed, de az egy mára elavult szerkezet egyébként.

"Csak" annyit kell tenned, hogy mellékeld annak az eszköznek is a belső kapcsolási rajzát, amelyiknek a működésére kíváncsi vagy.

Belső rajz hiányában az nekem is csak egy doboz, amire a gyártó azt mondta, hogy így és így kössem be és ne okoskodjak.

Egy ilyen elektronika többféleképpen is megvalósítható, én is tudok építeni egy saját tervezésűt, ami másnak csak egy ismeretlen doboz lesz. Megmondom, hogy ide és ide kösd, kész.

2020. febr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


Baloldali

2020. febr. 17. 06:13
 6/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Nem erre gondoltam. A belső elektronika rajzát mutasd meg, ahogy én is tettem a #1 válaszomban és akkor elmagyarázom a működését.

"Csak" azért tettem idézőjelbe, mert csodálkoznék, ha a gyártó kiadná.

Ebből így viszont csak annyit látni, hogy az elektronika bemenete fázisra vagy nullára való zárásra is reagál és elindít egy ciklust.

Amire továbbra is azt mondom, ha akarok, én is barkácsolok egy ilyen áramkört. Ami biztosan más lesz, mint amit a relé belsejében találsz (hiszen sokféle megoldás lehetséges a "feladványra"), de ugyanazt fogja elvégezni.

2020. febr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szirty ***** válasza:

"...akkor az hogy tud műkődni?"


Úgy hogy érzékeli ha nullát kötsz a bemenetre vagy fázist.

És meg tudja különböztetni a szakadástól (az az eset amikor nincs megnyomva egy gomb se).

Hogy tudja ezt érzékelni?

Pl. egy ellenállás osztóval belül féltápra húzza a bemenetet és azt is kapcsolásnak veszi ha felmegy 230V- ra meg azt is ha lemegy 0V-ra.

2020. febr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!